Uygulamalarda Bu Hafta: App Store reklamcılığı genişliyor, Google Play güvenlik planları, Epic – Apple denemesi başlıyor

Uygulamalarda Bu Hafta: Quibi ölüyor, Snapchat yükseliyor, iPhone 12 için Halide yükseltmeleri


Uygulamalarda Bu Hafta'ya tekrar hoş geldiniz, haftalık TechCrunch serisi mobil işletim sistemi haberlerini, mobil uygulamaları ve genel uygulama ekonomisini özetler.

Uygulama sektörü büyümeye devam ediyor rekor 2020'de 218 milyar indirme ve 143 milyar dolar küresel tüketici harcaması. Geçen yıl da tüketiciler harcandı Yalnızca Android cihazlarda uygulamaları kullanarak 3,5 trilyon dakika. Ve ABD'de, uygulama kullanımı canlı TV izlemeye harcanan zamandan daha fazla arttı. Şu anda ortalama bir Amerikalı saatler Günde 3,7 saat canlı TV, ancak şimdi mobil cihazlarında günde dört saat geçiriyor.

Uygulamalar sadece boşta geçen saatleri geçirmenin bir yolu değil, aynı zamanda büyük bir işletmedir. 2019'da mobil cihazlara öncelik veren şirketler, kombine 544 milyar dolarlık değerleme, mobil odağı olmayanlara göre 6,5 kat daha yüksek. 2020 yılında yatırımcılar dökülmüş Mobil şirketlere 73 milyar dolarlık sermaye – yıldan yıla% 27 artış.

Bu hafta Apple-Epic denemesine, Apple’ın App Store reklam genişletmesine, Uygulama İzleme Şeffaflığı katılım oranlarına, TikTok’un üçüncü taraf uygulamalar için yeni SDK'larına, Google'ın kendi gizlilik etiketlerini ele alma planlarına ve daha fazlasına bakıyoruz.

Uygulamalarda Bu Hafta yakında bir haber bülteni olacak! Buradan kaydolun: techcrunch.com/newsletters

Apple-Epic Trial başlıyor

Bu ilk haftasıydı Epic Games antitröst davası App Store ücretleri üzerinden Apple'a karşı, ve şimdiden bazı ilginç içerikler veriyor – esas olarak deneme sergilerinin bir parçası haline gelen dahili Apple e-postaları sayesinde. Şimdiye kadar Apple'ın geçmişte App Store ücretleri hakkında nasıl düşündüğünü, şirket içi konuşmalara nasıl göz attığını, Hulu için kestiği özel anlaşmaları ve diğer şeylerin yanı sıra Netflix'i UİSA'dan vazgeçtiği için nasıl cezalandırmayı düşündüğünü öğrendik.

İşte kaçırmış olabileceğiniz bazı önemli noktalar.

Ücretler

 • Apple’ın App Store başkanı Phil Schiller, on yıl önce Apple’ın pazarlama şefi 70/30 bölünmesinin devam edip etmeyeceği sorgulandı. Eddy Cue'ye gönderdiği bir e-postada, App Store'un kârlılığı 1 milyar dolara ulaştığında, Apple'ın ücretlerini% 20-25'e düşürmesi gerektiğini öne sürdü.
 • Epic CEO'su Tim Sweeney, tüm geliştiriciler için savaştığını söylemesine rağmen mahkemede itiraf etti özel bir anlaşmayı kabul ederdi Apple teklif etmiş olsaydı daha düşük bir komisyon için.
 • Apple finansal araştırmacının tartışmalı ifadesi Ned Barnes, App Store'un 2019'da neredeyse% 78'lik işletme marjına sahip olduğunu söyledi. Barnes, 2020 mali yılı için Kâr ve Zarar tahminlerine ve hesaplamalarına yardımcı olan 2013-15 hesaplamalarına erişim sağladığını söyledi. Apple, masrafları App Store için paylaşmadığını, dolayısıyla bununla ilgili herhangi bir belgenin masrafları içermeyeceğini iddia etti.

Rekabet

 • Apple’ın App Store Başkan Yardımcısı Matt Fischer 2016 e-postası üzerinden sorgulandı Bir çalışan, Fischer'in App Store'da rakip uygulamaların yer almaması konusunda güçlü hissettiğini söyledi. Fischer, e-postayı yazan çalışanın "çok yanlış bilgilendirildiğini" ve Apple'ın 2010'da ekibe katılmadan çok önce rakipleri terfi ettirdiğini söyledi.

App Store retleri

 • Apple dedi App Store'a gönderilen uygulamaların% 33-36'sını reddetti 2017-2019 arası. Reddedilenlerin sayısına rağmen, geliştiricilerin% 1'den azı Apple'ın kararına itiraz ediyor. Reddetme kararlarının çoğu hala onaylanıyor.
 • 2017: 5.177 milyon başvuru, 1.69 milyon ret (% 33)
 • 2018: 4,79 milyon başvuru, 1,7 milyon ret (% 35)
 • 2019: 4.8 milyon başvuru, 1.74 milyon ret (% 36)

Sulu e-postalar

 • Apple, Hulu ve diğerlerine, onlara App Store API erişimi sağladı. 2018 e-postasında, bir Apple yöneticisi Hulu'nun, abonelik yükseltme / düşürmeden önce iki aileli bir kurulum kullanarak anında yükseltmeleri desteklemek için 2015'ten beri kullandıkları abonelik iptal / iade API'sine erişim izni verilen beyaz listedeki geliştiricilerden biri olduğunu doğruladı. yetenekler inşa edildi.
 • E-postalar Apple'ı ortaya çıkardı Netflix'i ikna etmeye çalıştı UİSA desteğini bırakmamak ve Netflix'in testleri devam ederken cezalandırıcı önlemler alması gerekip gerekmediğini sorguladı.
 • Apple e-postaları meydana çıkarmak lansmandan önce App Store reklamlarının piyasaya sürülmesiyle ilgili iç çatışma.

Diğer çerezler

 • Fischer "gözü kapalı" olduğunu söyledi Epic’in App Store ile mücadelesini başlatan ödeme güncellemesiyle geliştirici ve Apple’ın daha önce iyi bir ilişkiye sahip olduğuna dikkat çekti. Fortnite'ın Travis Scott konserini App Store'da tanıtmak için her şeyi bıraktığını hatırladı ve bunu "gerçekten harika bir konsept" olarak tanımladı.
 • Fortnite 9 milyar dolardan fazla para kazandı 2018 ve 2019 yıllarında. yapılmış 2020'de 5,1 milyar dolar.
 • Fortnite iOS'a dönüyor olabilir Nvidia’nın bulut akış hizmeti GeForce NOW aracılığıyla.
 • Ortaya çıktı ki Epic, Sony'ye ek telif ücretleri ödedi çapraz oyunu telafi etmek için 70/30 ayrımının ötesinde. Apple’ın iddiası, Epic aslında Sony’ye daha fazla para ödüyorken, ancak aynı şikayeti ile konsol üreticisinin peşine düşmediği sırada,% 30 kesintinin üzerinde seçildi.
 • Apple ve Epic vardı bir abonelik paketi planladığında bu, Fortnite Crew, Apple Music ve Apple TV + 'ı 20 $ / ay paketinde sunacaktı. Her birinin alacağı abonelik geliri kesintisi, kullanıcının Apple üzerinden mi yoksa Fortnite aracılığıyla mı kaydolduğuna bağlı olacaktı.

Google, 2022'de Google Play'e bir "Güvenlik" bölümü ekleyecek

Apple App Store'dan sonraki aylar uygulamalar için gizlilik etiketleri tanıtıldı, Google, kendi mobil uygulama pazarı Google Play'in bunu takip edeceğini söylüyor …. Şirket bu hafta planlarını önceden duyurdu Google Play'de, uygulama geliştiricilerinin uygulamalarının ne tür verileri topladığını, nasıl depolandığını ve nasıl kullanıldığını paylaşmasını gerektiren, 2022'nin 2. çeyreğinde kullanıma sunulacak yeni bir "güvenlik" bölümü tanıtmak.

Bu, uygulamalarının kullanıcıların adları veya e-postaları gibi ne tür kişisel bilgileri topladığını ve kullanıcının tam konumu, medya dosyaları veya kişileri gibi telefondan bilgi toplayıp toplamadığını içerir. Uygulamaların ayrıca uygulamanın bu bilgileri nasıl kullandığını (örneğin, uygulamanın işlevselliğini geliştirmek veya kişiselleştirme amaçları için) açıklaması ve gizlilik politikasını dahil etmesi, aksi takdirde "politika yaptırımı" ile karşı karşıya kalması gerekecektir.

Ancak Apple'ın etiketleri, izleme amacıyla hangi verilerin toplandığına ve son kullanıcıyla bağlantılı olan şeylere odaklandığında, Google'ın eklemeleri, geliştiricinin sergilemesine izin vererek, toplanan verilerin sorumlu bir şekilde ele alınacağına güvenip güvenemeyeceğiniz konusunda daha fazla görünüyor veri güvenliği ile ilgili en iyi uygulamaları izlerlerse. Ayrıca geliştiriciye, verileri neden doğrudan giriş sayfasından topladığına dair bir örnek oluşturması için bir yol sağlar. Ve Google, geliştiricilerin etiketleri bağımsız olarak doğrulanmışsa sergileyebileceklerini söylüyor.

TikTok Login ve daha fazla entegrasyon üçüncü parti uygulamalara geliyor

Resim Kredisi: TikTok

TikTok, üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyonlarını genişletiyor. Şirket, mobil, web ve konsollardaki uygulamaların TikTok kimlik bilgileri aracılığıyla kullanıcıların kimliğini doğrulamasına, kullanıcıların TikTok videolarından yararlanan deneyimler oluşturmasına ve müzik ve sesleri paylaşmasına olanak tanıyan iki yeni SDK, TikTok Oturum Açma Kiti ve Ses Kiti'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. kendi uygulamalarından TikTok'a. Oturum Açma Kiti, Facebook veya Snap tarafından sunulan diğer sosyal oturum açmalara benzer şekilde, bir uygulamanın kullanıcılarının TikTok oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak hızlı bir şekilde oturum açmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, oturum açtıktan sonra üçüncü taraf uygulamadaki TikTok videolarına erişerek potansiyel olarak tüm yeni uygulama ekosistemlerini TikTok içeriğiyle besleyebilir. Bu arada, Sounds Kit, uygulama kullanıcılarının seslerini veya müziklerini TikTok'a ses olarak geri paylaşmalarına izin verecek.

Login Kit'i ilk benimseyenler arasında oyun klipleri uygulamaları bulunur Allstar ve Madalya; anti-anksiyete uygulaması Breathwrk; sosyal uygulama IRL; yemek yorumları uygulaması Burpple; flört ve arkadaşlık yapma uygulamaları Abur cubur, Lolly, Benimle tanış, Monet, Swipehouse ve EME Kovan; yaratıcı araç sağlayıcısı Streamlabs; video oyunu PUBG; ve yakında çıkacak NFT platformu Neon. Ses Kitlerini benimseyenler arasında mobil çok kanallı kayıt stüdyosu bulunur Audiobridge; müzik oluşturma ve ortak çalışma paketi LANDR; hip hop müzik oluşturma uygulaması Rapchat; ve yaklaşan ses kaydı ve remiks uygulaması Yourdio.

Apple, App Store reklamcılığını genişletiyor

Resim Kredisi: elma

Apple, reklam teknolojisi endüstrisinin reklamları kullanıcı verilerini kullanarak kişiselleştirme yeteneğini zayıflatırken, kendi reklamcılık işini yeni bir App Store reklam alanıyla genişletiyor. Yeni ve daha dikkat çekici reklam yerleşimi, App Store'un her ay Apple cihaz sahiplerinin milyonlarca ziyaretini gören Arama sekmesinde bulunur. Reklam, uygulama listesinin üst kısmındaki Önerilen bölümünde görünecektir.

Apple’ın mevcut Arama sonuçları kampanyaları gibi, bu reklamlar çağrıldıkça bir Arama sekmesi kampanyası için minimum harcama gerekmez. Apple, geliştiricilerin istedikleri kadar az veya çok harcayabileceklerini, ardından kampanyayı istedikleri zaman başlatabileceklerini, durdurabileceklerini veya ayarlayabileceklerini söylüyor. Reklam fiyatlandırması, bin gösterim başı maliyet (BGBM) modeline dayalıdır. Gerçek maliyet, geliştiricinin bir sonraki teklif verenin ödemeye razı olduğuna bağlı olarak ne ödeyeceğini hesaplayan ikinci bir fiyat açık artırmasının sonucudur. Gösterimler, reklamın en az% 50'si bir saniye boyunca görünür olduğunda sayılır.

Platformlar: Apple

✨ rağmen bir anket belirtildi iOS 14.5 kullanıcıları, uygulamaların onları izlemesine önceden düşünülenden daha istekli olabilir. Flurry’nin uygulama verileri gösterileri çok azı seçiyor. İOS'un yeni sürümüne yükselttikten sonra, ABD'deki iPhone kullanıcılarının yalnızca% 4'ü uygulama izlemeyi etkinleştirdi. Dünya genelinde sayı% 12'ye sıçradı.

Resim Kredisi: Telaş

elma özür diler ve geri ödeme yapar 9 yaşındaki oğlu (otizm spektrum bozukluğu olan) mobil oyunlarda ücretlendirildikten sonra bir kadın 1.116.32 dolar Roblox ve Coin Master gibi. Oğlu, oyunların paraya mal olduğunu anlamadığını söyledi. Oğul, annenin satın alma işlemi için yetki vermesi istendiğinde girdiği Apple Kimliği şifresini ezberlemişti. Apple başlangıçta parayı iade etmeyi reddetmişti, Küresel Haberleri yönlendirmek"Tüketici devreye girip yardım etmek için Önemlidir.

elma eski bir Google AI araştırma bilimcisini yakaladı, Samy Bengio, Siri üzerinde çalışmak. Başka bir eski Google çalışanı John Giannandrea ile birlikte Siri'yi daha çok bir Google Asistan rakibi yapmaya odaklanan yeni bir AI araştırma birimine liderlik edecek.

Apple, iOS 14.5.1'i piyasaya sürdü. dahil Uygulama İzleme Şeffaflığı için bir hata düzeltmesi, bu, bazı kullanıcıların ATT istemlerini görmesini engelledi.

Platformlar: Google

Hindistan'daki Google Play Store duraklatıldı otomatik yenilemeler ve ücretsiz denemeler, yeninin ortasında kurallar Hindistan merkez bankası ve finans düzenleyicisi Hindistan Merkez Bankası'ndan ülkede yinelenen işlemler hakkında. Google, geliştiricilere gönderdiği bir e-postada, "ekosistem zorlukları ele alınırken" özelliklerin duraklatılacağını söyledi.

Bazı kullanıcılar Play Store'un son tasarımından memnun değil, hangi şimdi daha da zorlaştırıyor son güncellenen uygulamalarınızın veya beta testi yapmakta olduğunuz uygulamaların bir listesini görmek için.

Google Android Studio 4.2'yi yayınlar kararlı sürüm kanalında. Bu sürümün odak alanları, yükseltilmiş bir IntelliJ platformu ve geliştiricilerin üretkenliğini artırmaya odaklanan bir avuç yeni özelliktir.

Arttırılmış gerçeklik

Resim Kredisi: Snapchat

Snap yeni bir İçerik Oluşturucu Pazarı açacak bu ayın sonunda, başlangıçta AR Lens Oluşturucuları ile AR reklamları yayınlamak isteyen işletmeler ve markaları birbirine bağlamaya odaklanacak. Daha sonra, 2022'ye kadar tüm Snap Creators'ı destekleyecek şekilde genişleyecek. yeni bir Orijinaller dizisiTikTok yıldızları Charli ve Dixie D’Amelio, Megan Thee Stallion ve diğerleri ile birlikte olanlar da dahil.

Fintech

En iyi neobanking uygulaması Chime California düzenleyicisi tarafından soruldu kendine "banka" demeyi bırakmak web sitesi URL'lerinde ve reklamlarında. Uygulama aslında bir banka değildir – müşterilere ön uç bankacılık hizmetleri sunar, ancak hesapların kendisi Chime’ın bankacılık ortakları olan Bancorp Bank ve Stride Bank'ın her ikisi de FDIC üyesi. Chime, bir banka olmadığını açıkça belirtmek için web sitesini güncelledi. Yakında diğer neobankların da aynı şeyi yapmasını bekleyin.

WhatsApp Pay Brezilya'daki kullanıcılara sunuluyor iOS ve Android'de. P2P ödemeleri özelliği, kullanıcının şu bankalardan birinde bir Mastercard veya Visa banka kartına sahip olmasını gerektirir: Banco do Brazil, Banco Inter, Bradesco, Itaú, Mercado Pago, Next, Nubank, Sicredi veya Woop Sicredi. Özellik Hindistan'da da yayında.

Sosyal

Twitter Clubhouse rakibini genişletti, Twitter Alanları600 veya daha fazla takipçisi olan tüm kullanıcılara. Şirket, bu sayının kullanıcıların iyi bir deneyim yaşamasına izin vereceğini söylüyor, ancak yine de gelecekte tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Twitter bir İpucu Kavanoz özelliği başlattı cep telefonunda bu, kullanıcıların doğrudan kullanıcı profillerine bahşiş vermesini sağlar. Bu özellik PayPal, Venmo, Patreon, Cash App ve Bandcamp ödeme platformlarını destekler.

Twitter ayrıca "yanıt istemleri" özelliğinin geliştirilmiş bir sürümünü kullanıma sundu, zararlı tweetleri azaltmayı amaçladı. Artık mobil cihazlarda dünya çapında İngilizce olarak kullanılabilen özellik, bir kullanıcıdan anlamlı bir şey tweetlemek üzereyken dilini yeniden düşünmesini isteyen bir uyarı gösteriyor.

Ve Twitter yeni özelliği kullanıma sundu bu, daha büyük resimler göndermenizi sağlar iOS ve Android'de, görüntüleri kırpmadan. (Yoğun hafta!)

Instagram bir altyazı çıkartması yaymak Hikayeler ve yakında Makaralar için. Şimdilik sadece İngilizce olarak çalışan sticker, tercih ettiğiniz stil, renk ve yazı ile kişiselleştirilebiliyor.

WhatsApp kullanıcılarının çoğu kabul etti tartışmalı gizlilik güncellemesi ve şirket kullanıcı tabanını büyütmeye devam ediyor, Facebook bu hafta söyledi. Facebook’un uygulama ailesi, 31 Aralık 2021’de 3,45 milyar MAU’ya ve 30 Eylül’de 3,21 milyar MAU’ya yükseldi. şimdi hesapları devre dışı bırakmayacağını söylüyor yeni politikayı kabul etmedikleri için, ancak onlara hatırlatmaya devam edecek.

Facebook F8 Yenileme kaydını açar, dünya çapındaki tüm geliştiriciler için ücretsizdir. Oturumlar, Facebook Kurumsal Mesajlaşma, Araştırma, Açık Kaynak, Oturum Açma, İş Araçları, AR, Hikayeler, Oyun, Başlangıçlar ve daha fazlasını içerecektir.

Facebook fırlatma Nextdoor klonu, Komşuluklar, Kanada ve yakında ABD Facebook Gruplarından farklı olarak, Mahallelerdeki Facebook kullanıcıları, Mahalle Dizini'nde bulunan özel bir biyografi ve ilgi alanları listesi içeren ayrı bir alt profil oluşturabilir. Mahalleler ayrıca sahip olacak gönderileri ve yorumları gözden geçiren ve kuralları ihlal eden gönderileri gizleyebilen moderatörler.

Resim Kredisi: Facebook

Bir mahkeme Karar verilen Snap, ölümcül bir araba kazasındaki rolü nedeniyle dava edilebilir üç genç yetişkini öldüren. Çocuklar, Snap’in 17 yaşındaki sürücü arabayı 123 mil hıza çıkardıktan sonra bir ağaca çarptığında gerçek hızınızı gösteren tartışmalı "hız filtresini" kullanıyorlardı. Ebeveynler Snap'e, uygulamada bilerek tehlikeli bir oyun yarattığını söyleyerek dava açtı ve biraz sorumluluk aldı.

Facebook, Workplace iş ağı hizmetini not ediyor şimdi 7 milyon ücretli aboneye sahip, yıllık% 40 arttı. Müşteriler arasında artık Virgin Atlantic, Walmart, Telefónica, BT, Booking.com, Deliveroo, AstraZeneca, Starbucks ve Save the Children yer alıyor.

Facebook ve Instagram'ın kullanıcılarından iOS 14.x'te izlemeyi seçmelerini isteyen bilgi istemi korkutma taktikleri kullanıyor Bu, kullanıcıların izlemeyi kabul etmemesi durumunda Facebook'un uygulaması için ücret almaya başlaması gerekebileceğini gösteriyor. Pop-up, izlemenin kişiselleştirilmiş reklamları etkinleştirdiğini, işletmeleri desteklediğini ve "Facebook'u ücretsiz tutmaya yardımcı olduğunu" söylüyor.

Mesajlaşma

Sinyal Facebook'un reklamlarını reddettiğini iddia etti ve bir reklam kampanyası yürütmeye çalıştığı için reklam hesabını devre dışı bıraktı Instagram ve Facebook'un kullanıcılar hakkında topladığı veri miktarını gösterdi. Facebook, bu kampanyanın bir pazarlama “dublörlüğü” olduğunu ve Signal'in asla reklamları yayınlamaya çalışmadığını söyledi. Ayrıca Signal'in hesabının Mart ayında ilgisiz bir sorun nedeniyle kısa bir süre devre dışı bırakıldığı bir andan itibaren ekran görüntülerini gösterdiğini de iddia etti. Signal burada dürüst değilse, tüketicilerden onlara güvenmelerini isteyen bir uygulama için bu iyi bir görünüm değildir.

Instagram yeni sohbet temaları ekler Star Wars karakterleri ve Netflix’in "Selena: The Series" i ve Asya ve Pasifik Adalılarını kutlayan çıkartmaların yer aldığı Asya Pasifik Amerikan Miras Ayı için ve DM'ler için okundu bilgisi özelliği. İlk olarak iOS'ta bulunan bir başka yeni özellik, Instagram kullanıcılarının DM'lerde bir fotoğraf veya video ile yanıt vermesine olanak tanıyor.

Messenger'da, kayıt için dokunma özelliği artık gerektirmiyor kullanıcıların mesajı kaydetmek için düğmeyi basılı tutması. Ayrıca, Messenger'da arşivlemek için kaydırmayı ve mobil cihazda Arşivlenmiş Sohbetler klasörünü yeni bir hale getirdi.

Akış ve Eğlence

Google Android tabletlere "Entertainment Space," kullanıcının favori filmlerini, şovlarını, videolarını, oyunlarını ve kitaplarını içeren kişiselleştirilmiş bir ana sayfa sunar. Bu, kullanıcının oynaması, seyretmesi veya okuması fark etmeksizin yapacak bir şey bulmak için farklı uygulamalar arasında gezinirken zamandan tasarruf etmesini sağlar. Tabletteki her kullanıcının kendi kişiselleştirilmiş profilinin yanı sıra Google notları da olabilir.

Clubhouse’un heyecanı etkisini yitiriyor mu? Uygulama indirmeleri Nisan ayında 900.000 idiŞubat ayındaki 9,6 milyondan daha düşük. Düşüşle mücadele etmek için, Clubhouse bu hafta Android uygulamasını herkese açık test için yayınladı, ve duyuruldu Yeni şovların "pilot sezonu", hızlandırıcısı aracılığıyla fon sağlamayı düşünüyor.

YouTube’un TikTok rakibi "Shorts" şimdi ABD'deki tüm içerik oluşturuculara sunuluyor.ve uygulamanın ana ekranındaki "Keşfedin" sekmesinin yerini alacaktır.

Soundcloud, Triller ile iş ortaklığı yaparak Soundcloud tarafından seçilmiş bir çalma listesi özelliği ekleyin kısa biçimli video uygulamasına. Soundcloud, SiriusXM, Dash Radio ve Avustralya’daki Southern Cross Austereo gibi diğer platformlara küratörlü programlar sunmuştur.

Amazon, ücretsiz, reklam destekli akış hizmeti olan IMDb TV'nin kendi bağımsız mobil uygulamasına sahip olmak bu yaz bir süre sonra.

Oyun

Resim Kredisi: Sensör Kulesi

Twitch’in mobil uygulaması, 2021'in ilk çeyreğinde 22 milyon küresel yüklemeye ulaştı, yıllık bazda% 62 artış, raporlar Sensör Kulesi. Uygulama, 2019 yılındaki 34,5 milyondan% 134 artışla 2020'yi 80,6 milyon yüklemeyle kapattı.

Pubg mobil Hindistan'da yeniden başlayacak Battleground Mobile olarak. Mobil oyun başlangıçta ülkede Çin'e bağlantılı diğer 200 uygulamanın yanı sıra yasaklanmıştı. Güney Koreli geliştirici Krafton, Hindistan hükümeti ile konuşup konuşmadığını veya izin alıp almadığını söylemedi, ancak küçükleri ve mahremiyetlerini korumak için yeni kısıtlamalar getirecek.

Sağlık ve Fitness

Facebook uygulaması bir aşı bulucu eklendi Hindistan'da ve ülkedeki acil durum müdahale çabalarını desteklemek için 10 milyon dolarlık bir hibe duyurdu.

Flört

Tinder diyor ki 48 saatlik yeni bir uygulama içi etkinlik "Vibes,Swipe Surge'dan gelen gerçek zamanlı push bildirimlerini, Swipe Night'ın profildeki buz kırıcılarıyla birleştiren ". Vibes, kullanıcılara kişilik özelliklerinden popüler kültüre kadar bir dizi soru sunacak. Kişilerin cevapları 72 saat boyunca profillerinde görüntülenecek.

Resim Kredisi: Tinder

Tinder üst Eşleşme Grubu ayrıca gönderildi beklenenden daha iyi kazançlar ilk çeyreği ve iyimser bir gelir görünümü için, aşılama oranlarının daha yüksek olduğu bölgelerde daha güçlü bir iyileşme gördüğünü söylüyor.

Hükümet politikası

Çin, Baidu ve Tencent'ten bir harita navigasyon yazılımı da dahil olmak üzere 33 uygulamanın, kullanıcı verilerinin toplanmasıyla ilgili kuralları ihlal etti. Uygulama geliştiricilerine sorunları düzeltmeleri veya cezalara tabi olmaları için 10 iş günü verildi.

💰 Müzik yapma uygulaması Rapchat 2.3 milyon dolar topladı Sony Music Entertainment ve NYC VC firması Adjacent tarafından ortaklaşa yürütülen finansmanda. Şirketin yaklaşık 7 milyon kayıtlı kullanıcısı var, yaklaşık 250.000 şarkı, 500.000 MAU ile yaklaşık 100.000 vuruşluk bir katalogdan oluşturuldu.

🤝 Twitter Edinilen dikkat dağıtmayan okuma hizmeti Scroll abonelik ürününü güçlendirmek için. Gelecekte, Premium aboneler Scroll aracılığıyla reklamları veya web sitesi karmaşası olmadan haberleri okumak için ödeme yapabilecekler. Maalesef, Scroll’un haber toplayıcısı Nuzzel çoktan kapandı.

💰 Mobil bankacılık uygulaması ve banka kartı sunan Brezilya fintech alt.bank, 5.5 milyon dolar topladı Union Square Ventures tarafından yönetilen Seri A fonunda. Uygulama yaklaşık 1 milyon kez indirildi, ancak kaç aktif kullanıcısı olduğunu açıklamıyor.

💰 Finlandiyalı mobil oyun şirketi Supercell 180 milyon dolarlık kredi limitini genişletiyor günlük 800.000 oyuncuya sahip popüler Merge Mansion unvanının yapımcısı olan Finlandiyalı oyun şirketi Metacore'a.

🤝 Kozmetik tedavi inceleme web sitesi ve RealSelf uygulaması Edinilen YNS GrubuRealSelf'e daha fazla uluslararası ayak izi verecek bir web siteleri portföyü.

🤝 Fortnite yapımcısı Epic Games edinir sanatçı topluluğu ArtStation, birçok sanatçının Epic’in Unreal Engine ile yapılmış çalışmaları yüklediği yer. Şirket, satış komisyonlarını hemen% 30'dan% 12'ye düşürdü – açıkça Apple ile App Store ücretleri üzerinden yaptığı denemenin ortasında adil bir komisyon yapısı hakkında bir noktaya değinmeyi hedefliyordu.

💰 Sony duyuruldu Sohbet uygulamasını PlayStation'a getirmek için Discord ile bir yatırım ve ortaklık. Yatırım tutarı açıklanmadı, ancak Sony'ye azınlık hissesi veriyor. Haber, Discord'un Microsoft'un 10 milyar dolarlık satın alma teklifinden uzaklaştığı haberlerini takip ediyor.

🤝 Zynga ediniyor 250 milyon dolara mobil reklam ve para kazanma şirketi Chartboost. Anlaşma, Apple'ın gizlilik zorlaması mobil reklamları hedeflemeyi daha zor hale getirdiği bir zamanda, şirket içinde mobil oyun pazarlaması, reklamcılık ve para kazanma olanağı sağlıyor.

🤝 Performans pazarı Performansı, müşteri kazanımlarını ölçeklendirmeye yardımcı olmak için çevrimiçi ve mobil pazarlamacılara teknoloji sunan, edinildi ABD sermaye şirketi Beringer Capital tarafından.

💰 Sanal kronik durum bakımı uygulaması Vida Health 110 milyon dolar topladı General Atlantic, Centene ve AXA Venture Partners'tan Series D finansmanı. Şirket, kullanıcıları diyabet yönetimi, kilo kaybı ve akıl sağlığı desteği dahil olmak üzere çeşitli kronik rahatsızlıklara yönelik programlar aracılığıyla yönlendiren kişisel bir sağlık koçuyla buluşturuyor.

💰 Connectcam 37 milyon dolar kazandırdı Insight Partners, O.G. Tech ve diğerleri, işverenlerin uzaktaki, masasız çalışanları yönetmesine yardımcı olan akıllı telefon uygulaması için.

🤝 Edtech web sitesi ve uygulama yapımcısı Kahoot edinir ZekiABD K-12 okullarının% 65'i tarafından kullanılan, dijital öğrenim sınıfları için tek oturum açma portalı oluşturan bir başlangıç. Anlaşmanın değeri Clever'e 435 milyon ile 500 milyon dolar arasında değişiyor.

💰 Avatar uygulaması Genies 65 milyon dolar topladı Mary Meeker’in Bond firması tarafından yönetilen B Serisi finansmanında. Kullanıcıların kendi dijital kişiliklerini oluşturmalarına olanak tanıyan uygulama, şimdi NFT'lere doğru genişliyor.

💰 Kanadalı fintech Wealthsimple 750 milyon CAD topladı (~ 610 milyon dolar) para sonrası değerlemede 5 milyar CAD (~ 4 milyar $). Tur Meritech ve Greylock tarafından yönetildi.

Bullets Haberleri

Resim Kredisi: Bullets Haberleri

Bu mobil haber uygulaması dilinizi ve yerel ayarınızı ayarlamanıza, ardından size göre özelleştirilmiş haber özetlerini okumanıza olanak tanır. Ancak, haber videoları için temelde sadece bir TikTok olan bir haber makaraları özelliğini ikiye katlamalarını diliyoruz. Şu anda video haber görüntülerinin üstündeki manşetlerin robotik bir anlatımını sunuyor, daha sonra TikTok'ta olduğu gibi beğenmek için kaydırın veya iki kez dokunun. Bununla birlikte, uygulama, halihazırda kaliteli video içeriği üreten haber yayıncılarıyla ortak olursa ve bunları video akışının ana odağı haline getirirse, bu daha da yararlı olabilir.

Oregon izi

Resim Kredisi: Gameloft

Bu yeni Apple Arcade oyunu 1970'lerin orijinal metin tabanlı strateji oyununu, her kararınızın partinizi ve sonucunuzu etkileyebileceği 12 oynanabilir yolculukla yeniliyor. Oyuncular seyahat ekiplerini seçer ve vagonlarını malzemelerle doldururlar, ardından kırık uzuvlar, kar fırtınaları, yılan ısırıkları ve daha fazlası gibi bir dizi rastgele olaydan sağ çıkarak Oregon'a gelmeye çalışırlar.

Güncelleme:

Brave’in mobil tarayıcısı katma favori ses ve video içeriğinize hızlı erişim sağlayan bir çalma listesi özelliği.