Ekstra Crunch toplantısı: Duolingo nasıl bir eğitim teknolojisi lideri oldu

Ekstra Crunch toplantısı: Duolingo nasıl bir eğitim teknolojisi lideri oldu


Salgın, edtech'i ana akım haline getirdi, ancak dil öğrenim girişimi Duolingo, geçtiğimiz on yılı başarılı bir eğitim teknolojisi uygulamasının nasıl oluşturulacağını bulmakla geçirmişti.

Son taksitimizde EC-1 serisiNatasha Mascarenhas, ürün-pazar uyumunu nasıl bulduğunu anlamak için şirketle derinlemesine çalışıyor, ardından bir tüketici teknolojisi girişimi gibi nasıl büyüyeceğini ve bir SaaS başlangıcı gibi nasıl para kazanılacağını buldu. Bir rekor 2020'den sonra, Pittsburgh merkezli şirket, yeni bir dil konuşmaya odaklanma (dinleme, okuma ve yazmaya ek olarak) dahil olmak üzere gelecek için planlarını da açtı.

Natasha'dan içeride ne olduğu hakkında daha fazla bilgi:

Farklı bir şirket veya sektörde bu tür bir kapsam ister. Göz atın Sürekli büyüyen EC-1 listesi, Klaviyo, StockX, Tonal ve daha fazlasının son profillerini içeren.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Eric Eldon
Yönetici Editör, Extra Crunch (Walter'a tekrar giriyor)

Halka arz altına hücumun ortasında, fintech girişimlerine nasıl değer vermeliyiz?

Altın ışık ışınlarında uçan peri tozu. Bilgisayar oluşturulan soyut raster illüstrasyon

Resim Kredisi: gonin / Wikimedia Commons

Fintech için altın bir çağ yaşanmışsa, kesinlikle şimdi olmalıdır.

2021 yılının ilk çeyreği itibarıyla, ABD'deki fintech girişimlerinin sayısı ilk kez 10.000'i geçti – bu, EMEA ve APAC'ı dahil ederseniz bunun iki katından fazla. Şu anda 100 milyar dolardan fazla değere sahip üç fintech şirketi (Paypal, Square ve Shopify) ve 50 milyar – 100 milyar dolarlık kulüpte (Stripe, Adyen ve Coinbase) diğer üç şirket var.

Yine de, fintech şirketleri halka açılmaya başladıkça, bu şirketlerin kamu piyasalarında nasıl değerleneceği konusunda oldukça fazla belirsizlik oldu. Bu, fintech'lerin tüketici internet veya kurumsal yazılım muadillerine kıyasla IPO sahnesinde nispeten yeni olmasının bir sonucudur. Ayrıca, fintech'ler çok çeşitli iş modelleri kullanır: Bazıları işlemseldir, diğerleri ise yinelenir veya hibrit iş modellerine sahiptir.

Ve fintech'lerin artık halka açılmayı nasıl seçtikleri konusunda çok sayıda seçeneği var. Geleneksel halka arz yolunu izleyebilir, doğrudan listeleme yapabilir veya bir SPAC ile birleşebilirler. Oyundaki çok sayıda değişken göz önüne alındığında, bu şirketlere değer vermek ve ardından kamu pazar performansını tahmin etmek çok basittir.

Büyük yatırımcıları doğrudan yatırım platformunuza nasıl çekebilirsiniz?

Resim Kredisi: Princessdlaf (yeni bir pencerede açılır)/ Getty Images

Birçok fintech startup'ı, yatırımcılar ve yatırım fırsatları arasında piyasa yapıcı olmaya çalıştı.

Ancak, bu iki taraflı piyasadaki zorluk şudur: Yatırımcıların ortaya çıkmasını nasıl sağlarsınız?

Perakende yatırımcı bulmak yeterince zordur, ancak aile ofisleri ve diğer büyük çek yazarlarını cezbetmek daha da zordur.

Hizmet olarak analitik: Neden daha fazla işletme dış kaynak kullanmayı düşünmeli?

Resim Kredisi: Anyaberkut (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Artan sayıda kurumsal sistem, büyüyen ekipler, artan web yayılımı ve çoklu dijital girişimlerle, her büyüklükteki şirket her gün bir sürü veri oluşturuyor.

Bu veriler, mükemmel iş içgörüleri ve muazzam fırsatlar içerir, ancak şirketlerin bu verilerden tutarlı bir şekilde devasa hacmi nedeniyle eyleme geçirilebilir içgörüler elde etmeleri imkansız hale gelmiştir.

Hizmet olarak analitik (AaaS) pazarının 2026 yılına kadar 101,29 milyar dolara çıkması bekleniyor. Analitik yolculuklarına başlamamış veya analitik uygulamalarıyla ilgili sorunları çözmek için kıt veri mühendisi kaynaklarını harcayan kuruluşlar, eyleme geçirilebilir veri içgörülerini tanımlamıyor .

AaaS aracılığıyla, yönetilen hizmet sağlayıcıları (MSP'ler), kuruluşların aşırı sermaye yatırımı yapmadan analitik yolculuklarına hemen başlamalarına yardımcı olabilir.

MSP'ler, şirketin anlık veri analizi ihtiyaçlarının sahipliğini üstlenebilir, devam eden zorlukları çözebilir ve gösterge tablosu görselleştirmelerini, raporlamayı ve tahmine dayalı modellemeyi yönetmek için yeni veri kaynaklarını entegre ederek şirketlerin her gün veriye dayalı kararlar almasına olanak tanır.

Fintech tek boynuzlu at Flywire’ın önerdiği halka arz, kaçış hızına ulaşacak mı?

Risk sermayesi için Boston merkezli bir mıknatıs olan Flywire, Pazartesi günü halka açılmak için başvuruda bulundu.

Flywire, Crunchbase'e göre başlangıç ​​olarak 300 milyon dolardan fazla para çeken küresel bir ödeme şirketidir ve en son geçen ay 60 milyon dolarlık F Serisi topladı. En son değerlemesine sahip değiliz, ancak PitchBook verileri, şirketin Şubat 2020'de, 120 milyon dolarlık yuvarlak değerli Flywire'ın para sonrası bazda 1 milyar dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Yani burada baktığımız şey, tek boynuzlu fintech bir halka arz. Dürüst olmak gerekirse haftayı başlatmak için harika bir yol, ancak Robinhood'ın bir sonraki ilk çıkış olacağını düşündük.

Fintech risk sermayesi aktivitesi son zamanlarda sıcak ve bu da Flywire halka arzını ilginç kılıyor. Başarısı veya başarısızlığı, genel olarak fintech çıkışlarının ve fintech başlangıç ​​değerlemelerinin hızını belirleyebilir, bu yüzden bunu önemsemeliyiz.

Birincisi, Flywire ne yapıyor ve kiminle rekabet ediyor? Ardından, gelir kalitesini, toplam ekonomisini ve büyüme beklentilerini elimize almayı umduğumuz için mali sonuçlarına daha yakından bakın.

Bundan sonra, değerlemeleri ve hangi risk sermayesi gruplarının halka arzında iyi performans göstereceğini tartışacağız.

2. çeyreğin durgunluğu azalırken, tek boynuzlu at halka arzları hızlanıyor

İkinci çeyreğin başında IPO haberleri birkaç hafta yavaşlamış gibi geliyorsa, içgüdüleriniz doğrudur. Yatırımcılar daha önce Borsaya 2021'in ilk, üçüncü ve dördüncü çeyreğinin halka açık dönemler için sıcak dönemler olacağını, ancak ikinci çeyreğin daha yavaş olacağını söylemişti. Tartışmaları, raporlama kadansları ve belirli muhasebe işlerinin tamamlanmasının ne kadar sürdüğü etrafında dönüyordu.

Bu nedenle, ikinci çeyreğin halka arz döngüsü, hızlı gelişen ilk çeyreğe kıyasla biraz yumuşamaya başladığında şaşırmadık. Ve son günlerde hepimizin duyduğu gibi, büyük SPAC telaşı yavaşlıyor.

Ancak bu, bazı firmaları beklentilere karşı gelmekten ve aynı şekilde halka açılmaktan alıkoymadı.

SAP CEO'su Christian Klein ilk yılına dönüp bakıyor

SAP CEO'su Christian Klein

Resim Kredisi: SAP

SAP CEO'su Christian Klein, Ekim 2019'da Jennifer Morgan ile eş CEO olarak atandı. Tam geçen Nisan ayında dünya çapında salgın tüm dünyada etkisini gösterdiği sırada tek CEO oldu.

39 yaşında katlı bir şirketin başına getirildi. Ekim ayına gelindiğinde, hisse senedi fiyatı düştü ve gelecek yıllar için gelir tahminleri sabit kaldı.

Bu kesinlikle herhangi bir CEO'nun görev süresine başlamak istediği yol değil, ancak salgın Klein'ı müşterilerini buluta daha hızlı taşımak için bazı kararlar almaya zorladı. Bunun da geçiş tamamlanana kadar gelir üzerinde etkisi oldu. Bu hareketi şimdi yapmak mantıklı olsa da, yatırımcılar haberlerden memnun değildi.

Ayrıca, selefinin 2018'de 8 milyar dolara satın aldığı Qualtrics şirketini değiştirme kararı da vardı. Bir yıllık hedefe dönüp baktığında, Klein olan biten her şeyi ve kendine özgü zorlukları tartışmak için TechCrunch ile bir araya geldi. yüzlü.

Forerunner’dan Eurie Kim ve Oura’dan Harpreet Rai, tüketici donanımı üzerine bahis oynamayı tartışıyor

Resim Kredisi: Öncü Girişimler / Oura

Forerunner Genel Ortağı Eurie Kim ve Oura CEO'su Harpreet Rai, Oura'yı bir sonraki seviyeye ve ötesine taşıma sürecini tartışmak için Extra Crunch Live'da bize katıldı ve ürün, salgın sırasında ikinci (veya üçüncü) bir hayatı spor ligleriyle ortaklıklar kurarak buldu. NBA gibi.

Ve yapmayacağımız gibi, çiftten, kullanıcı tarafından gönderilen bir avuç satış konuşması sunumuna bir göz atmalarını istedik.

Bir yabancı olarak Silikon Vadisi'ne nasıl girilir?

Beyaz arka plana karşı yeşil daireler üzerinde tırmanan genç cesur adam tam uzunlukta

Resim Kredisi: Klaus Vedfelt (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

E-ticaret başlangıcı Fast'in kurucu ortağı ve CEO'su Domm Holland, bir kurucunun hayalini yaşıyor gibi görünüyor.

Büyük fikri, gerçek hayatındaki küçük bir andan geldi. Holland, karısının büyükannesinin market alışverişi sipariş etmeye çalışmasını izledi, ancak şifresini unutmuş ve işlemi tamamlayamamıştı.

Kullanıcıların bilgilerini bir kez dolduracakları ve bunu bir daha yapmak zorunda kalmayacakları bir şifresiz kimlik doğrulama sistemi prototipi oluşturdu. 24 saat içinde onbinlerce insan kullandı.

Bu fikri benimseyenler yalnızca alışveriş yapanlar değildi. Hollanda, iki yıldan kısa bir süre içinde, Index Ventures ve Stripe gibi ortaklar getirerek üç tur bağış toplama turunda 124 milyon dolar topladı.

Fast’in tek tıklamayla ödeme ürününün başarısı hızlı olmasına rağmen, zahmetsiz olmadı.

Bir kere, Hollanda Avustralyalı, bu da onun Silikon Vadisi dışından biri olarak başladığı anlamına geliyor.

Holland, ağını nasıl kurduğunu, neden önemli olduğunu – sadece bağış toplamak için değil, tüm işi kurmak için – ve yeni kurucuların yaptığı hatalardan nasıl kaçınılacağını anlatıyor.

Revel’den Frank Reig, işini nasıl kurduğunu ve ne planladığını paylaşıyor

kurucular serisi-Frank-reig-revel

Resim Kredisi: Bryce Durbin

Sokaklara düşmelerinin üzerinden sadece üç yıl geçti, ancak Revel'in mavi elektrikli mopedleri New York, San Francisco ve giderek artan sayıda ABD şehrinde şimdiden yaygın bir manzara haline geldi.

Bununla birlikte, Revel kurucusu ve CEO'su Frank Reig, hedefini ortak bir moped hizmeti oluşturmanın çok ötesine dikti.

Aslında, 2021'in başından bu yana, Revel bir e-bisiklet abonelik hizmeti, bir EV şarj istasyonu girişimi ve 50 Teslalık bir filo tarafından yürütülen tamamen elektrikli bir yolculuk paylaşımı hizmeti başlattı.

Şirketi kurarak neler öğrendiğini, Revel’in iş stratejisinin nasıl geliştiğini ve ileride neler olduğunu konuşmak için Reig ile görüştük.

Brex, Ramp, Divvy'nin Bill.com'a bir satış yapmayı düşündüğü söylenirken geleceğe dair görüşlerini paylaştı

Kredi kartları, bilgisayar çizimi.

Resim Kredisi: KTSDESIGN / BİLİM FOTOĞRAF KÜTÜPHANESİ / Getty Images

Utah merkezli kurumsal harcama yapan bir tek boynuzlu at olan Divvy, kendisini 2 milyar doları aşabilecek bir fiyata Bill.com'a satmayı düşünüyor. Fintech sektörü için bu büyük bir haber.

Ramp ve Brex dahil olmak üzere kurumsal harcama girişimleri, her zamankinden daha yüksek değerlemelerde hızlı atış turları yükseltiyor ve girişime hazır kadanslarda büyüyor. Büyümeleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan özel yatırım, kurumsal kartlar sunmaya yönelik popüler bir yaklaşımla ve giderek artan bir şekilde, grubun, şirketlerin harcamaları izlemek, harcamaları yönetmek için ihtiyaç duyduğu işlevselliğin daha büyük bir bölümünü hesaba katan bu kartlar etrafında yazılım geliştirme becerisiyle kazanıldı. erişim ve belki de paradan tasarruf edin.

Bill.com'un sahada oynayan henüz özel olmayan kurumsal harcama girişimlerini üstlenmeye karar verdiğini görmek mantıklı; Neden büyüyen bir müşteri tabanını özümseyip rekabeti tek bir hareketle savuşturmayasınız?

Divvy ile rekabet eden girişimlerin anlaşma hakkında nasıl hissettiğini daha iyi anlamak için TechCrunch, hem Ramp CEO'su Eric Glyman'a hem de Brex CEO'su Henrique Dubugras'a ulaştı.

Dijital bir sağlık tek boynuzlu at oluşturmak için 4 strateji

IV'e bağlanmış bir hastane yatağında oturan doldurulmuş bir tek boynuzlu at görüntüsü

Resim Kredisi: Huber ve Starke (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Girişimcilerin, yükselen değerlemelerde rekor kıran fonları artırdığı ve kamu piyasalarında istekli yatırımcılara giriş yapmasıyla, günümüzde dijital sağlık alanında bir girişimci pazarı var.

Sağlık hizmetlerine devasa sermaye akışı şaşırtıcı olmamalı; salgın, dijital sağlığın sağlık hizmetlerinin geleceği olduğunu açıkça ortaya koydu.

Bu amaçla, yakın vadede 1 milyar doları aşan ek sağlık hizmeti çıkışları beklemeliyiz. Sağlık hizmetlerinde bir tek boynuzlu at inşa etmenin ne kadar zor olduğunu anladıkları sürece bu yine girişimciler için harikadır. Bugün, tek boynuzlu at olmak, uzun süredir vizyon sahibi ve operasyonel deneyime sahip kurucular gerektiriyor.

Pandemi sırasında, birçok yatırımcı ilk kez dijital sağlığa yatırım yapmak için atladı. Ancak on yıldan fazla bir süredir yatırım yapıyoruz.

HDijital sağlıkta çalıştığını bildiğimiz bir tek boynuzlu at inşa etmek için dört araçsal strateji var.

Bir CMO'nun modern pazarlama şefi rolüne dürüst yaklaşımı

Bir CMO'nun rolü

Resim Kredisi: Matthias Kulka / Getty Images

Bugünlerde pazarlama müdürü unvanıyla ilgili yorum sıkıntısı yok ve bir şirket içindeki rolün sorumlulukları ve anlamı hakkında kesinlikle fikir eksikliği yok.

Bunun bir nedeni var. CMO, en kısa süreli C-suite roldür – bir CMO'nun ortalama görev süresi, 3,5 yıllık tüm C-suite başlıkları arasında en düşük olanıdır.

Bunun nedeni, pazarlama müdürü rolünün giderek daha karmaşık hale gelmesidir. Nitelikler, çeşitli işlevlerde taktik zekayı korurken geniş, stratejik düşünmeyi gerektirir. Şirketlerin CMO'lardan ne beklediği konusunda büyük bir eşitsizlik var. Bazıları pazara açılma planına sahip bir stratejist isterken, diğerleri marka farkındalığı, içerik stratejisi ve müşteri adayı oluşturmaya ek olarak satışlarla yakın uyuma odaklanmak istiyor.

Diğer şirketler, CMO'larının ürün pazarlama ve yönetimini vurgulamasını ister. 10 CMO'ya rollerini nasıl tanımladıklarını sorun, 10 farklı yanıt alacaksınız.

Burada, kadrolu bir CMO, rolün gerçekte ne anlama geldiğiyle ilgili dürüst yaklaşımını ve günümüzün modern CMO'sunun temel özelliklerini paylaşıyor.

Kazanımlara rağmen, risk sermayesi finansmanında cinsiyet çeşitliliği 2020'de mücadele etti

İnsanlar, onlarca yıldır risk sermayesi ve başlangıç ​​girişimciliğindeki kadınlar için fırsatların genişletilmesinin önemini tartışıyorlar. Ve bir süredir, daha çeşitli ve eşitlikçi bir ortamın inşasında ilerleme kaydedildiği görüldü.

Daha fazla kadının çek yazması ihtimali, erkek akranlarının yönettiği fonların bir kısmından fazlasını çekmeye çalışan bir grup olan kadın kurucular için olumlu görüldü. Kadınlardan oluşan takımlar, tüm erkek takımlara kıyasla sermaye toplamada özellikle zor zamanlar geçiriyor ve bu eşitsizliğin altını çiziyor.

Daha sonra COVID-19 geldi ve girişim ve başlangıç ​​sahnesini karıştırdı, Q1'in sonu ve Q2 2020'nin başında bir riskten kaçınma ortamı yarattı. Bunun ardından, yazılım satışları sektörde güvenli bir liman haline geldikçe girişim dünyası aşırı hızlandı. belirsiz ekonomik zamanlarda dünya. Büyük ve küçük işletmelerin övünülen dijital dönüşümünün hızlandığı anlaşıldığında, daha fazla sermaye ortaya çıktı.

Ancak veriler, yeni sermaye selinin eşit olarak dağıtılmadığını gösteriyor – aslında, kadın kurucuların son yıllarda kaydettiği ilerlemenin bir kısmı aşınmış olabilir.

Hukuk ekibinizin M&A hazır olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?

Bir kral tacını oluşturan satranç piyonlarının görüntüsü, bir birleşmeyi temsil etmek için gölge düşürdü.

Resim Kredisi: Wildpixel (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Bir işletmeyi başka bir şirket ile devralma veya birleştirme söz konusu olduğunda, karar vericilerin neden bir anlaşma peşinde olduklarını ve bunun şirket üzerindeki potansiyel etkisini iyi ve kötü olarak bilmeleri zorunludur.

Birleşme ve devralmalar (M&A) gerçekten de başarıya giden en iyi yol olabilir, ancak sorunlar için çok yer vardır ve birçok lider, şirket içi hukuk ekiplerinin bu sorunları hafifletmede ve kilitlenene kadar ilerlemeyi kolaylaştırmada oynayabilecekleri rolü hafife alıyor. bir anlaşma.

İşte o zaman sorunların çözülmesi çok daha zor hale gelir ve planlar çözülür.

Bir CEO ve yönetim kurulu şirket içi danışmanlığı tam olarak takdir edebilirken, etkin bir kapanış ve başarılı bir entegrasyon sağlamak için ekibin bir şirket genelinde – pazarlamadan ürün geliştirmeye – desteklenmesi eşit derecede önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, kurum içi danışmanları sürece erken ve sık sık dahil etmektir.

Tantana ve SEC uyarılarının ötesinde, SPAC'ler burada kalacak

SPAC'lerin yükselişi

Resim Kredisi: erhui1979 / Getty Images

Derin teknoloji sektöründeki SPAC sayısı hızla yükseliyordu, ancak son birkaç hafta içinde artan SEC incelemesi ve piyasa güçlerinin bir kombinasyonu, yeni SPAC işlemlerinin hızını yavaşlattı.

Düzeltme, IPO'lara alternatif olarak SPAC'leri yaygınlaştırma yolunda kaçınılmaz bir adımdır, ancak bunların ortadan kalkmasına neden olmayacaktır.

Bunun yerine, boş kontrol araçları gelişecek ve başlangıç ​​finansman ortamının küçük ve uzmanlaşmış – ama önemli – bir bölümünü işgal edecek.

Uber’in karma Q1 kazançları, gelişen bir işletmeyi yansıtıyor

Uber Sürücüler, Yargıtay Temyizinde İşçi Olarak Değerlendirilmeye Başladı

Resim Kredisi: Matthew Horwood / Getty Images / Getty Images

Uber, Lyft'i bu hafta 2021 1. Çeyrek kazançlarını bildirirken takip etti. Ve rakibi gibi, sonuçlarını anlamak biraz çaba gerektiriyor.

Onları bir çift olarak ayrıştırdık, böylece araç çağırma ve yemek dağıtma devinde neler olup bittiğini anlayabilelim.

Büyük rakamlarla başlayalım: Uber’in geliri keskin bir şekilde kaçırılırken kârlılığı beklentileri aştı.

Yatırımcılar Uber’in performansını nasıl inceledi? Şirketin hisseleri, mesai sonrası ticarette yaklaşık% 4 düştü.

Gelir kaybına şaşırdınız mı? Kâr atışı sizi şok etti mi? Uber hisselerinin değerindeki keskin düşüş sizi şaşırttı mı? Numaraları açalım.

Fintech devleri girişimlere ne kadar ürün odası bırakacak?

Şimdi satın al, sonra öde (BNPL) pazarını, çoğunlukla PayPal'ın ilk çeyrek sonuçlarının lensinden inceleyelim.

PayPal'ın BNPL sonuçları etkileyicidir – ve sadece mütevazı hizmetkarınız için değil, diğer fintech izleyicileri için de – şu soruyu akla getiriyor: Dünyanın PayPals'ının getirdiği platform etkisi, başlangıç ​​pazarının büyüyen bir bölümünü boğabilir mi?

Freemium bir trend değil – SaaS'ın geleceği

Metal bir ağırlığa yapıştırılmış bir ipi kesen bir makas resmi.

Resim Kredisi: Richard Drury (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Geçtiğimiz bahar COVID-19 kilitlenmeleri tüm dünyada artarken, irili ufaklı şirketler talebin görünüşte bir gecede durma noktasına geldiğini gördü. Geleceğin neler getireceği konusunda hiçbir fikirleri olmayan işletmeler, büyük, uzun vadeli taahhütlerde bulunmaktan çekiniyorlardı.

Yenilikçi SaaS şirketleri, talebi artırmak için ürünlerini ücretsiz olarak veya büyük bir indirimle sunarak hızlı bir şekilde yanıt verdi.

Ancak bu ücretsiz teklifler, kilitlenmeler gevşedikçe ortadan kalkmadı. SaaS şirketleri bunun yerine freemium'u ikiye katladılar çünkü bunu yapmanın işleri üzerinde gerçek ve olumlu bir etkisi olduğunu fark ettiler. Bunu yaparken, SaaS şirketlerinin% 82'sinin kendi ücretsiz planlarını sunmamasına neden olan modası geçmiş efsaneleri yıktılar.

Yapay zeka, büyük bir sağlık sorununu üstlenmeye hazır

Genom dizilemede AI

Resim Kredisi: GIPhotoStock / Getty Images

Nadir hastalıkların tanısal yolculuğunu kısaltmak ve ilgili maliyetleri düşürmek, yakın zamana kadar bir kaçış meydan okumaydı, ancak artık ulaşılabilir.

Nadir hastalıkların yaklaşık% 80'i genetiktir ve teknoloji ve yapay zeka ilerlemeleri, genetik testi geniş çapta erişilebilir kılmak için birleşiyor.

Tüm insan DNA'sını incelememize olanak tanıyan gelişmiş bir genetik test olan tüm genom dizilimi, şu anda 1.000 doların altında ve pazar lideri Illumina, yakın gelecekte 100 dolarlık bir genomu hedefliyor.

Bill.com, Divvy için neden 2,5 milyar dolar ödedi?

yağan para resmi

Resim Kredisi: Bryce Durbin / TechCrunch

Beklendiği gibi Bill.com, Brex, Ramp ve Airbase ile rekabet eden Utah merkezli kurumsal harcama yönetimi girişimi Divvy'yi satın alıyor. Yaklaşık 2,5 milyar dolarlık toplam satın alma fiyatı, Divvy'nin Ocak 2021'deki 165 milyon dolarlık finansman turunda belirlediği kabaca 1,6 milyar dolarlık para sonrası değerlemesinin önemli ölçüde üzerindedir.

Bill.com'a göre işlem, 625 milyon $ nakit içerir ve geri kalan bedel Divvy’nin yeni ana şirketinin hisse senedi şeklinde gelir.

Bill.com ayrıca üç aylık sonuçlarını da bildirdi: Birinci çeyrekte, 54,63 milyon dolarlık beklentilerin üzerinde, 59,7 milyon dolarlık gelirler dahil edildi. Şirketin hisse başına 0,02 dolarlık düzeltilmiş zararı da beklentileri aştı ve cadde hisse başına daha keskin bir 0,07 dolar açığı bekliyordu.

Beklenenden daha iyi sonuçlar ve satın alma haberleri, mesai sonrası ticarette Bill.com'un değerini% 13'ten fazla artırmak için birleştirildi.

Şansımıza, Bill.com, Divvy satın almasıyla ilgili bir dizi finansal ölçüm sağlayan bir deste yayınladı. Bu sadece tek boynuzlu atın çıkıştaki değerini daha iyi anlamamıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda şimdi ona karşı koymamız gereken bir dizi metriğe sahip olduğumuz rakiplerini de daha iyi anlamamıza izin verecek.

Devasa çıkışı ve Divvy’nin zengin finanse edilen rakiplerinin değerini daha iyi anlamak için anlaşmayı açalım.

5 yatırımcı, UiPath'in halka arzından sonra RPA'nın geleceğini tartışıyor

Verimliliği ve üretkenliği artırmak için akış şemalı iş süreci yönetimi. Robotik otomasyonu (RPA) uygulamak için bilgisayar ekranındaki iş akışını analiz eden yönetici

Resim Kredisi: NicoElNino / Getty Images

Robotik süreç otomasyonu (RPA), geçen yıl kesinlikle büyük ilgi gördü; girişimler, satın almalar ve halka arzlar, hepsi bir pazar aktivitesi telaşında bir araya geldi. Her şey, geçen ay UiPath’in halka arzıyla sonuçlanmış gibiydi. 2017'de hiçbir yerden çıkmış gibi görünen şirket, nihayetinde 35 milyar dolarlık nihai özel değerlemeye sahipti. Daha sonra halka arzında bunu karşılayacak cesarete sahipti. Birkaç hafta sonra, hisse senedi fiyatlarının noktalarında dalgalanmasına rağmen hala 38 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Bu, teknoloji için bir tür zirve miydi yoksa tavada bir flaş mıydı? Muhtemelen değil. Geçen yıl, pandemi sırasında genel olarak otomasyona olan ilgide büyük bir artışla bir araya gelmiş gibi görünse de, bir süredir piyasada olan bir pazar kategorisidir.

RPA, şirketlerin bir grup son derece sıradan görevi otomatikleştirmesine ve işi insan yerine bir makineye yaptırmasına olanak tanır. Bir e-postada bir fatura tutarı bulmayı, rakamı bir elektronik tabloya yerleştirmeyi ve Borç Hesapları'na bir Slack mesajı göndermeyi düşünün. İnsanların bunu yapmasını sağlayabilirsiniz veya bunu bir makineyle daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Otomasyona çok uygun, zihin uyuşturan bir çalışmadan bahsediyoruz.

Twitch UX sökümü: Çapa Etkisi ve risk azaltma kararları

Twitch akış uygulaması için Apple Inc. App Store sayfasını görüntüleyen bir akıllı telefon resmi.

Resim Kredisi: Bloomberg (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Mars CEO'su Peter Ramsey, Twitch'in kullanıcı deneyimini yıkıp Twitch'in nasıl nakit kazandığını ve kullanıcıları harcamaya devam etmeye teşvik etmek için uygulamasında kullandığı psikolojiyi soruyor.

Ramsey, Twitch’in kullanıcılara akışlarını "gereksiz yere boole" olarak görmeden önce bir yayıncıya abone olmak isteyip istemediklerini sorma protokolünü anlatıyor, bu harika bir grup adı olurdu.

Ama bu ne burada ne de orada. Ramsey şunları söylüyor: "Genellikle tıklama noktasındadır, bir sürecin son aşaması değildir, bu da kullanıcının ürünü satın almaya, kart ayrıntılarını girip 'tamamla'yı tıkladığında değil,' şimdi ödeme yap'ı tıkladığında karar verdiği anlamına gelir. satın alma.'
Ramsey, Twitch'in kullanıcılara hiçbir şey yapmamakla abone olmak arasında seçim yapmaması gerektiğini savunuyor: "Bunun yerine, metni" daha fazla bilgi "olarak değiştirirlerse, kullanıcı kararı içselleştirmek zorunda kalmadan tıklayabilir."

Başarısız bir başlangıç ​​için zaman kazanmak için mühendislik sürecini yeniden oluşturun

Siyah bir zemine karşı serbest düşüşte bir kağıt uçağın görüntüsü.

Resim Kredisi: Wabeno (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images

Akrobasi olmayan sabit kanatlı havacılıkta dönüşler acil bir durumdur. Virajdan kurtarma eğitiminiz yoksa işleri kolayca daha da kötüleştirebilir ve çarpma olasılığınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Ölüm kalım sonuçlarına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki lisanslı amatör pilotların bunun için eğitim alması gerekmiyor. Kontrolsüz dönüşler, eğitimi garanti edecek kadar sık ​​gerçekleşmez.

Başlangıçlar da bir dönüşün eşdeğerini girebilir. Girişimim Kolide, A Serisi bağış toplamamızdan sadece bir yıl sonra, 2018'in başlarında tehlikeli bir dönüşe girdi. Çok az çekiştik ve büyük nakit rezervlerimizi hızla tüketiyorduk. Anında yere çarpacağımızdan emin olarak kontrolden çıkıyorduk.

Tüm dönüşler bir stall ile başlar – uçak çok yavaş uçtuğunda veya burun çok yükseğe dönük olduğunda asansörde bir azalma. Kolide'nin durumunda, ikisini de yapıyorduk.

Kolide'nin şirketi kurtarmamı sağlayan pek çok şeyi vardı, ancak en önemlisi, çok erken bir dönüşte olduğumuzu ve bir kurtarma planını yürütmek için yeterli paramızın (ve dolayısıyla yeterli zamanımızın) olduğunu fark etmemizdi. .

Square’in müthiş kazançları bize tüketicinin bitcoin talebiyle ilgili neler söylüyor?

Amerikan fintech şirketinin 2021 yılının ilk çeyreği gelir raporunda 3,36 milyar dolarlık beklenen rakamın çok ötesinde, şaşırtıcı bir şekilde 5.06 milyar dolarlık gelir bildirmesinin ardından Square hisseleri% 6'dan fazla arttı.

Büyük gelir artışını açıklayan Square, bir önceki çeyreğe kıyasla% 266 büyüdü. Bu, genel olarak halka açık şirketleri olgunlaştırmak yerine erken aşamadaki girişimlerden görmeyi beklediğimiz türden bir büyüme olduğundan, bazı keşifler yapılması gerekiyor. Kısacası, Square'den gelen bitcoin gelirleri ve bunların muhasebesine nasıl uydukları, büyük ölçekli büyümesinin çoğundan sorumludur.

Ve bu, konuşmamız gereken bir konu.