Uygulamalarda Bu Hafta: ABD'nin Apple, Microsoft'a karşı antitröst davası için bir rehber TikTok'u satın alma görüşmelerinde


En son işletim sistemi haberlerini, destekledikleri uygulamaları ve bunların içinden geçen parayı özetleyen TechCrunch serisi * Apps'ta Bu Haftaya tekrar hoş geldiniz.

Uygulama endüstrisi, 2019'da 204 milyar indirme ve 120 milyar dolarlık tüketici harcamalarıyla her zamanki kadar sıcak. İnsanlar artık uygulamaları kullanarak TV'ye rakip olarak günde üç saat 40 dakika harcıyor. Uygulamalar yalnızca boştaki saatleri geçirmenin bir yolu değil, aynı zamanda büyük bir işletme. 2019'da, mobil ilk şirketlerin mobil odaklanmayanlardan 6,5 kat daha yüksek toplam 544 milyar dolarlık bir değerlemesi oldu.

Bu dizide, haftalık olarak yayınlanan uygulama dünyasından en son haberleri takip etmenize yardımcı oluyoruz.

* Uygulamalarda Bu Hafta önceden yalnızca Ekstra Crunch aboneleri tarafından kullanılabiliyordu. Şimdi bu raporları tüm TechCrunch okuyucuları için kullanılabilir hale getiriyoruz.

Bu hafta, ABD antitröst soruşturmasındaki haberleri Elma, uygulamalar, App Store ve geliştiriciler ile ilgilidir.

Girelim.

Uygulamalar ve Antitröst Duruşmaları

App Store simge 2

Resim Kredileri: TechCrunch

Geliştiricilerin, Apple’ın App Store’u nasıl çalıştıracağına ilişkin rekabete aykırı olduğu iddia edilen davranışları konusundaki endişeleri, bu haftaki antitröst duruşmaları sırasında ortaya çıkan birçok konudan biriydi. Apple CEO'su Tim Cook şirketin App Store komisyon yapısını savundu ve Antitröst Alt Komitesi komitesinden önce yeminli tanıklıklarında geliştiricilere muamele.

Ancak, komitenin topladığı belgeler, aslında geliştiricilere eşit muamele görmedikleri veya hepsinin aynı şartlara sahip olmadığı zamanlar olduğunu göstermektedir. Apple'ın daha büyük şirketler için özel fırsatlar geliştirdiğini duymak şaşırtıcı veya sıradışı olmasa da, şirket App Store'un herşey hem büyük hem de küçük geliştiriciler. Bu durum böyle değil, belgeler daha büyük şirketlerin komisyonda daha az ödeme yapmalarını sağlayan veya daha hızlı uygulama incelemelerine ve ihtiyaçları için özel personele erişebildikleri için fırsatlar ortaya koyuyor.

Ek olarak, belgeler Apple’ın App Store'u kontrol etmesinin uygulama duraklamaları ve kaldırma işlemleri hakkında tek taraflı kararlar vermesine nasıl izin verdiğini detaylandırıyor. Bu, Spotify gibi büyük şirketleri ve bu e-postalarda ayrıntılı olanlar gibi küçük geliştiricileri etkiler:

ABD'nin Apple'a yönelik antitröst soruşturmasından elde edilen belgeler tarafından TechCrunch Scribd üzerinde

Apple ve App Store ile ilgili önemli bölümler şunlardır:

 • Apple Amazon ile Özel Bir Anlaşma, s. 34-51; 67-69: Apple, geliştiriciler için eşit bir oyun alanı talep etmesine rağmen, kuralları daha büyük şirketler için geçerli değildi. Amazon ile Prime Video uygulaması ve Amazon.com'daki Apple cihaz satışları üzerinde yapılan kapsamlı bir anlaşmanın bir parçası olarak Amazon, Apple ürünlerinin deneyimini kontrol etmesini sağlamak için Apple ürünlerinin yetkisiz (mutlaka sahte değil) on binlerce satıcısını kaldırmayı kabul etti perakende sitesinde, diğer şeylerin yanı sıra. Apple, Amazon'un Prime Video aboneliklerinde uygulama içi kayıtlar için% 15 komisyon ödemesine izin verdi, bunun yerine% 30 uygulamaların ilk yıllarında ödeme yapması gerekiyor.
 • Apple, Baidu ile Özel Bir Anlaşma Kesdi, s.52-54: Apple ayrıca, Çin'deki varsayılan arama motoru olması için Baidu ile görüştü ve bu anlaşmanın bir parçası olarak, Baidu'nun Apple'a hız incelemesi için bir beta uygulaması göndermesine izin verileceği bir “Uygulama İnceleme Hızlı İzi” ne erişim teklif etti onay sürecini başlatır. Apple ayrıca Baidu ile çalışmak için iki önemli kişi atadı. Yine, büyük bir şirketin özel muamele görmesi şaşırtıcı değil, ancak parti çizgisi, tüm geliştiricilere eşit muamele görmesidir. Daha hızlı uygulama incelemelerine erişim, belirli koşullar altında tüm geliştiricilerin erişebileceği veya kamuya açık olarak belgelendirilmiş bir şey değildir.
 • Apple% 40 Komisyon'u kabul etti, ss. 107-109: 2011 yılında Apple komisyonunu% 40'a çıkarmayı tartıştı. Bir yönetici, “Bence, alt yılın ilk yılının yaklaşık% 30'unu istersek masaya para bırakabiliriz” dedi. Duruşmada Tim Cook, Apple'ın geliştirici ilgisi için rekabet ettiği için komisyonları yükseltmeyeceğini söyledi.
 • Apple’ın Uygulamalarını Varsayılan Olarak Gerektiren, s. 32-33: Elma, Yakın zamana kadar, iOS kullanıcılarının üçüncü taraf bir geliştiriciden farklı bir uygulamayı cihazlarındaki bu görev için varsayılan uygulamaları yapmalarına asla izin vermedi. Bu, Apple Haritalar ve Takvim randevularında açılan harita bağlantılarının Apple’ın Takvim uygulamasına yönlendirdiği anlamına gelir. Ancak yaklaşan iOS 14 sürümü, kullanıcıların varsayılan tarayıcılarını ve e-posta uygulamalarını değiştirmelerine izin verecek. Belgeler, Apple'ın cihazlarını kendi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmek isteyen kullanıcıların şikayetlerine sahip olduğunu gösteriyor. Bugün, Apple'ın kaliteli ürünler üreten ancak kazanamayan yeni başlayanları ve bağımsız geliştiricileri etkileyen haritalar, müzik, sesli yardım, mesajlar, hatırlatıcılar, notlar ve diğerleri için üçüncü taraf uygulamaların varsayılan olarak ayarlanmasına izin verme planı hala yok iOS / iPadOS'da bir dayanak.
 • Tüm tarayıcılar için WebKit gerekli, s. 55-56: Apple e-postalarında Opera’nın 2010 planlarını sunma planları tartışıldı iddia ettiği bir tarayıcı “Safari'den 6 kata kadar daha hızlı”, “Bu Opera sürümünün gerekli olan web setimizi kullanması pek olası değildir.” Apple'dan çok daha küçük bir şirket olan Opera, geliştiricilerin iPhone'da uygulama dağıtma haklarının sınırlarını göstermek için sıklıkla kullanılan bir taktik olan Apple'ın basının iddialarını alarak tarayıcı deneyimini kontrol etmesini umuyordu.
 • Spam için Uygulamaları Yasaklama, s. 1-5: Apple, geliştiricinin App Store'da bulunabilirlikle ilgili sorunlar nedeniyle yalnızca ayrı uygulamalar oluşturduğunu iddia etmesine rağmen bir geliştiriciyi App Store'a spam göndermesi için yasakladı. Bir dizi harita / rehber uygulaması yayınlayan geliştirici, kullanıcıların bir şehri adıyla arayabileceklerini ve o şehir için bağımsız haritalar uygulamasını bulabileceğini söyledi. Ancak Apple'ın aynı aramalar için tek tek değiştirilmesini talep ettiği konsolide uygulamaya yönlendirilmiyorlardı. Geliştirici, bakımı daha kolay olacağı için tek bir uygulamayı kullanmayı tercih ettiğini, ancak keşfedilebilirlik sorunları nedeniyle ayrı uygulamalar oluşturduğunu söyledi. Dahili Apple e-postaları, Apple'ın geliştiricinin gönderilerini kabul etmeyi durdurduğunu ve onları birleştirilmiş bir uygulamaya geçmeye zorladığını gösterir.
 • App Store Sahtekarlığı, s.: 2012 yılında NYT bildirdi bir yıl boyunca en az bir geliştirici için milyonlarca dolar olan geliştiricilerin uygulamalarına isabet eden hileli ücretlerle ilgili konularda. Dolandırıcılık dijital satın alma işlemlerinde yaygın bir sorun olsa da, geliştiricilerin daha büyük şikayeti dolandırıcılığın meydana gelmesi değildi – bunun için Apple'ı suçlamıyorlardı – ancak Apple yardım taleplerine yanıt vermedi. Apple, e-postalara yanıt vermediğini ve şikayetler için özel bir telefon hattı sunmadığını söyledi. Apple’ın dahili e-postaları şirketin sahtekarlıkla ilgili gerçek bir sorun olduğuna inanmadığını belirtti. (“Bu soruyu tekrar tekrar cevapladık ve henüz gerçek bir sorunun olduğu bir durum belirlemedik,” dedi bir yönetici.) Apple yöneticileri, sorunun yüksek geri ödeme ve zamanlama düzeyine sahip geliştiricilerle ilgili olduğunu söyledi. geri ödemeleri. E-postalar, Apple'ın zamanlama farklılıkları nedeniyle raporlamanın nasıl uzlaşmayacağına dair “standart ve oldukça belirsiz bir yanıtla kasıtlı olarak yanıt vereceğini” belirtti ve “her bir sorguyu tek tek araştırmıyoruz” dedi. Ancak şirket bazı geliştiricilerin sorunları olduğunu biliyordu. Apple, “Sorun, işimizin yüzdesi olarak çok küçük olduğu ve geliştiricilerimizin çok küçük bir yüzdesini etkilediği için talihsiz bir durum.” Dedi. Elbette, Apple’ın ölçeğinde, bir avuç geliştiriciye olan her şey işinin "küçük bir yüzdesi" olacak. Ancak geliştiriciler için bu onların tüm işi olabilir.
 • App Store Arama Değişiklikleri, sf. 21; pg. 28: Kasım 2015 tarihli bir e-posta, App Store Arama değişiklikleri o ay uygulanan bazı uygulamalar bulmayı zorlaştırdı. Örneğin, “Twitter” anahtar kelimesini arama uygulamayı hiç iade etmedi Uygulamanın yüksek sıralamasına ve genel popülerliğine rağmen, incelemeler tarafından kanıtlanan "Twitter için Tweetbot". Bu arada, 2008'den beri güncellenmemiş bir uygulama (Tweeter) arama sonuçlarında görünecektir. Phil Schiller, e-postayı “FYI” notuyla Apple yöneticilerine iletti. (TechCrunch da vardı rapor Değişiklikler birkaç iPad uygulamasının sıralamasını etkiledi.) Arama sorunları 2017'de devam etti, çünkü başka bir e-posta, geliştiricinin uygulamasının, ilk 100 sonuçta bile kritik App Store anahtar kelime arama terimleri için döndürülmediğini gösterdi. tam anahtar kelime eşleşmesi. Apple, değişiklik yaparken teknik sorunlarla karşılaşabilirken, bu değişiklikler App Store'dan etkili bir şekilde “kaybolduğunda” geliştiriciler kaynaksız kalır.
 • Apple Ebeveyn Kontrolü Uygulamalarını Kaldırır, s. 70-76, 80-87: Tim Cook Apple’ın ekran süresi uygulamalarını kaldırması hakkında doğrudan sorguve kaldırma işlemlerinin söz konusu uygulamaların gizlilik istila eden MDM teknolojisini kullanmasıyla ilgili olduğunu belirtti. Belgeler, kaldırılmaları doğrudan Apple’ın kendi Screen Time çözümünün başlangıcını takiben, Apple'ın bile uygulamaları yasaklama hareketinden endişe duyduğunu gösteriyor. “Bu oldukça suçlayıcı. Bu doğru mu?" Bir yönetici NYT hikayeyi anlattıktan sonra sordu (dört ay sonra TechCrunch haberleri kırdı!). Yasaklanan uygulamaların hepsinde MDM kullanılmadı. Ayrıca, Apple, uygulamaların marka dışı MDM kullanımına ilişkin uyumluluk için bir yol sunmadı Haziran 2019'a kadar. Kongre’nin etkilenen geliştiricilerden gelen e-postalar bölümünde sorunu düzeltmek için ek 30 bin dolar harcadıklarını, ancak App Store'da listelenen birkaç tane olmasına rağmen özellikle "Ebeveyn Kontrolü Uygulamalarını artık desteklemiyoruz" söylendi. Birkaç tüketici de güvendikleri uygulamaların nasıl kaybolduğundan şikayet etti.
 • Apple, Büyük Mağazaların Uygulamalarını Engellemek için App Store'u kullandı, Çok, s. 77-79, 80-98, 97-98, 102-106: Apple'ın App Store üzerindeki kontrolünün insafına sadece Indie geliştiricileri değil. Verizon (Açıklama: TechCrunch'ın ana şirketinin üst kuruluşu), Spotify, T-Mobile, Amazon ve Valve (Steam) de, uygulamalarına izin verilmemesi veya duraklatılmaması, terimlerin ihlali nedeniyle Apple'ın in- uygulama satın alma. Örneğin Spotify, kullanıcıları yalnızca App Store dışı satın alma mekanizmalarına yönlendirmemeye ilişkin App Store Kurallarına uymak için özel bir açılış sayfası oluşturduğunu söyledi. Ancak Apple, deneme süresinden sonra kullanıcıları Spotify’ın web sitesinden yeni sürüme geçirmeye yönlendiren bir e-posta göndermek için uygulama güncellemelerini reddetti. “Apple, Spotify'ın kendi uygulaması içinde, kendi Premium hizmetinin varlığı hakkında kendi müşterileriyle iletişim kuramadığını iddia etti – bağlantı, düğme veya herhangi bir tür tekliften bahsedilmese bile,” Apple yasal. “Temmuz ayı başlarında toplantımızdan kısa bir süre sonra Apple, ücretsiz kullanıcılara uygulama dışı bir karşılama e-postasına itiraz etti ve bu e-postanın Premium hizmetten bahsettiği için App Store Kurallarını ihlal ettiğini iddia etti” dedi. Apple, pahalı avukatları ödemek için parası olan Spotify ile doğrudan rekabet ediyor. Bağımsız geliştiriciler benzer durumlarla karşılaştıklarında ne yapacaklar?

Flaş Haber

Trump yönetimi Çin merkezli ByteDance'in satış yapmasını emretti TikTok en ABD Operasyonları

Image Credit: Costfoto / Barcroft Media (Fotoğraf kredisi, Getty Images aracılığıyla Costfoto / Barcroft Media'yı okumalıdır

Trump yönetimi Cuma günü yaptığı açıklamada, ByteDance'ı ABD'de faaliyet göstermeye devam etmek istiyorsa ABD uygulaması TikTok'u elden çıkarmaya yönlendiren bir emir imzalayacağını söyledi. Bloomberg bildirdi. Uygulamanın Çin ile ilişkileri, diğer Çinli teknoloji firmalarıyla birlikte ABD'de artan bir inceleme altında. En son, uygulama ulusal güvenlik incelemesi yapmak potansiyel riskler için. İlk haberlerden sonra raporlar bir kabarcık yukarı o Microsoft satın almak için görüşmelerde Çin sosyal ağı

TikTok, dünyanın en büyük uygulamalarından biri haline geldi ve 50 milyar dolar değerinde, Reuters bildirildi. Şirket, Sequoia ve General Atlantic gibi bazı yatırımcıların çoğunluk kontrolünü kendilerine devretme önerisi de dahil olmak üzere alternatif seçenekler arıyor. Raporda, TikTok'un diğer şirketlerden ve yatırım şirketlerinden alım teklifleri de düzenlediği belirtildi.

Bu arada, TikTok son zamanlarda algoritmasını açmaya söz verdi ve ABD'li içerik oluşturuculara fon sağlayın. O ayrıca başka bir anahtar ABD kiralaması yaptıeski VP ve Adobe’nin Advertising Cloud için Amerika başkanı Sandie Hawkins ile, şimdi hem TikTok hem de ana ByteDance için küresel iş çözümleri GM'si.

Kaostan yararlanmayı umarak, Triller patent ihlali nedeniyle TikTok'a dava açtı.

Diğer Başlıklar

GettyImages 688189016

Fotoğraf kredisi: Carl Court / Getty Images

Finansman ve Birleşme ve Devralmalar

 • YC şapı erdem örneği kırılmaların 2,5 milyon dolarlık tohum düşük kodlu uygulama entegrasyon platformu için. Yatırımcılar arasında Y Combinator, Village Global, Global Kurucu Başkenti, Soma Capital ve FundersClub bulunmaktadır.
 • Revolut uzanır D serisi 580 milyon dolara 80 milyon dolarlık yeni fon ile. Fintech şirketi, TCV liderliğindeki Şubat ayında 5,5 milyar dolarlık değerlemeyle 500 milyon dolar topladı.
 • Huuuge Games edinilen oyunlar studio Double Star, Apptopia rapor edildi, alıntı yapıldı Gamesindustry.biz. Stüdyonun en iyi başlığı, bu yıl uygulama içi satın alımlarla 3,7 bin dolar kazanan Bow Land oyunudur.
 • Toppr yükseltmeler 46 milyon dolar Hindistan'daki çevrimiçi öğrenme platformunu ölçeklendirmek. Toppr, Hindistan'daki en büyük çevrimiçi öğrenme girişimlerinden biridir ve iOS, Android ve web için uygulamalar sunar.
 • Delightree yükseltmeler 3 milyon dolar franchise işletme sahiplerinin operasyonlarını basitleştirmelerine yardımcı olmak. Başlangıçta, şu anda kalem ve kağıt aracılığıyla olanların çoğunu akıllı telefonlara taşımayı hedefliyor.

İndirilenler

Google One

Resim Kredileri: Google

Google bir mobil yardımcı program tanıttı bulut depolama hizmeti Google One için. Uygulama, bir Google hesabıyla birlikte verilen 15 GB'lık ücretsiz depolama alanını kullanarak telefonunuzun fotoğraf, video, kişi ve takvim etkinliği gibi içeriğini otomatik olarak yedekler.

Facetune Videosu

Resim Kredileri: TechCrunch

Lightricks, arkasındaki başlangıç bir oda özellikle selfie editörü Facetune 2 dahil olmak üzere fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarının rötuş özelliklerini videoya çekiyor. Bugün şirket faaliyete geçti Facetune Videosu, kullanıcıların yapay zeka destekli araçlar kullanarak selfie ve portre videolarına rötuş yapmalarını ve düzenlemelerini sağlayan bir selfie video düzenleme uygulaması.