Startups Weekly: Dünya teknoloji yiyor

Startups Weekly: Dünya teknoloji yiyor


Editörün Notu: Herhangi bir girişimin her Cumartesi sabahı (07:00 PT) e-posta ile kullanabileceği TechCrunch haberlerinin bu haftalık ücretsiz özetini alın. Abone olun.

Uluslararası işletmeler Hong Kong'dan çekildikçe ve ABD'nin TikTok'u yasakladığını düşünürken internetin bu hafta dağıldığını neredeyse duyabilirsiniz. Yazılım artık son on yılda denediği gibi tüm dünyayı yiyemez. Teknoloji odaklı endüstrilerdeki girişimler, yerel pazarların ve çabaların ulusal hükümetler tarafından daha fazla korunduğu ve desteklendiği yeni bir gerçeklikle karşı karşıyadır. Artık her şirket, başarılı olsun ya da olmasın, daha küçük bir toplam adreslenebilir pazara sahiptir.

Örneğin Facebook, TikTok kitlelerini kaybetme konusunda endişeli olan içerik oluşturucuların akını alıyor gibi görünüyor. Connie Loizos bu hafta araştırdı. Tdaha fazla kullanıcı, daha fazla tüketici girişimi ve sonuç olarak Facebook’un değerli kanalları üzerinden ücretli pazarlamaya dayanan diğer şirketler için daha fazla kullanıcı, etkileşim ve sonuç olarak gelir anlamına gelebilir. Ancak, işiniz için Facebook'a çok fazla güvenmek istemiyorsanız, çeşitlendirmek için daha az platform anlamına gelir.

Ticaret savaşları gittikçe soğuk savaşlara benzediğinden, Facebook'un kendi reklamverenlerini sunmayı umduğundan daha sınırlı bir kitleye sahip olacağı anlamına da geliyor. Karar verdikten sonra Hong Kong merkezli Çin kolluk kuvvetlerinin taleplerini reddetme, anakaradaki gibi Hong Kong'da bloke olma yolunda gibi görünüyor. Fakat diğer teknoloji şirketlerinde olduğu gibi, gerçekten bir seçeneği yok – Çin hükümeti, şehirde örgütlendiklerini iddia ederse, dünyadaki herhangi birini tutuklamasına izin veren yasal değişiklikler yapmaya başladı. Çin'e uyum, ABD ve ötesinde hükümetin müdahalesini getirecek, diğer nedenlerin yanı sıra bunun bir başlangıç ​​değil.

Bu ayrıca nedenini açıklar TikTok'un kendisi zaten Hong Kong'dan çekildi, anakara Çin merkezli Bytedance ait olmasına rağmen. Şirket, geçen hafta Hindistan'da yasaklanmaktan hala çekiniyor ve bu manevra, bağlı şirkete daha bağımsız görünmeye çalışıyor. Çin’in kendi yasalarının hükümetinin özel şirketlere erişmesine ve kontrol etmesine izin verdiği göz önüne alındığında, birçok kişinin boş bir jest bulmasını bekliyoruz.

Startup'lar, işlerin genel olarak daha da zorlaşmasını planlamalıdır. Bakınız: aşağıdaki sonraki öğe.

(Fotoğraf Alex Wong / Getty Images)

Öğrenci vizeleri bir sonraki Trump göç hedefi haline geldi

Trump yönetimi geçtiğimiz hafta, uluslararası öğrencilerin bu üniversitede sadece uzak sınıflar sunan ABD üniversitelerine kayıtlı kalmalarına izin verilmeyecek. Natasha Mascarenhas ve Zack Whittaker keşfettikçe, birçok üniversite aşağıdakileri yapmaya çalışan hibrit bir yaklaşımı deniyor: toplum sağlığı sorunu yaratmadan bazı yüz yüze öğretime izin ver.

Bu tür bir yaklaşım olmadan, birçok öğrenci vizelerini kaybedebilir. İşte yerleşik göçmenlik hukuku uzmanımız, Sophie Alcorn, Extra Crunch hakkında daha fazla bilgi:

Uluslararası öğrencilerin COVID-19 krizi nedeniyle ilkbahar ve yaz aylarında çevrimiçi ders almalarına izin verildi, ancak bu sonbaharda sona erecek. Yeni düzen, uzak çevrimiçi dersler sunan okullardaki birçok uluslararası öğrenciyi sınır dışı edilmekten kaçınmak için “göçmenlik planı B” bulmaya veya ABD'den ayrılmaya zorlayacak.

Birçok üst düzey üniversitede, uluslararası öğrenciler öğrenci kitlesinin% 20'sinden fazlasını oluşturmaktadır. Göre NAFSA, uluslararası öğrenciler ABD ekonomisine 41 milyar dolar katkıda bulundu ve 2018-2019 akademik yılında 458.000 iş destekledi veya yarattı. Görünüşe göre mevcut yönetim, göç söz konusu olduğunda “bebeği banyo suyuyla atmaya” devam ediyor.

Üniversiteler bu yeni keşfedilemeyen bağla mücadele ederken çırpınıyorlar. Sadece öğrencilerini güvende tutmak ve uluslararası öğrencilerini bu ülkede evlerini terk etmeye zorlamak için çevrimiçi mi kalıyorlar? Yoksa öğrencilerini sınır dışı edilmekten kurtarmak için tekrar açıyorlar, ancak topluluklarının sağlığını riske atıyorlar mı?

Öğrenciler için, başka bir okul bulmak, Amerika'yı terk etmenin bir yolunu bulmak için uğraşmak (bazı ülke ülkeleri geri dönmelerine bile izin vermeyeceği zaman) veya bir “göç planı B” bulmak anlamına gelir.

Asla kaç girişimin olmayacağını kim bilebilir ki, çünkü doğru insanlar doğru zamanda doğru yerde olmadılar? Herkesin bildiği şey, ilk önce burada kalmaktır.

Hiçbir Kod küreselleşmiyor

Birkaç teknoloji eğilimi, herhangi bir jeopolitiğe rağmen durdurulamaz gibi görünüyor ve biri kurumsal yazılımın daha az emilmesini sağlamak için evrensel insan hedefi gibi görünüyor. (Tamam, neredeyse evrensel.) CapitalG'den Alex Nichols ve Jesse Wedler açıklıyor neden şimdi zamanı Kod yok yazılımı ve etkisinin ne olacağı, bu hafta Extra Crunch için çok popüler bir makalede. İşte ayarları:

İlk olarak, sessiz bulut uygulamaları kontrolden çıkıyor. İş akışları gittikçe artan sayıda araca yayıldığından, muhtemelen daha fazla el kitabı alıyorlar. İş kullanıcıları iş akışlarını yazılımlarının kısıtlarıyla eşleştirmek zorunda kaldılar, ancak bunun tam tersi olmalı. Bu parçalanma ile, optimum iş akışlarına doğal olarak uyum sağlayan entegrasyonlar, otomasyonlar ve uygulamalar oluşturma gücü ile mücadele etmeleri için bir yola ihtiyaçları vardır.

İkincisi, mimari olarak, bulut ve API'lerin yaygınlığı, belirli işlevler için yapı taşlarından (ödemeler için Şerit veya Veri bağlantısı için Ekose gibi) düşük maliyetle hızlı bir şekilde oluşturulabilen, bağlanabilen ve dağıtılabilen “modüler” yazılımlara olanak tanır. Hem üçüncü taraf API hizmetleri hem de API ağ geçitlerinden yararlanan eski sistemler bağlantıyı önemli ölçüde basitleştiriyor. Sonuç olarak, önceden monte edilmiş yapı taşlarını kullanarak karmaşık uygulamalar oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay. Örneğin, üçüncü taraf optik karakter tanıma (görüntüleri yapılandırılmış verilere dönüştüren bir teknoloji) kullanılarak, kredi bürolarına bağlanarak ve tüm API'lar aracılığıyla dahili hizmetlerle entegre edilerek dakikalar içinde basit bir kredi onay süreci oluşturulabilir. Türünün en iyisi araçların bu modülerliği, yazılım verimliliği için bir oyun değiştirici ve kodsuz bir anahtar sağlayıcıdır.

Son olarak, iş liderleri CIO'ları dijital dönüşümü kolaylaştırmak için yazılım geliştirme yaklaşımlarını geliştirmeye zorluyorlar. Önceki nesiller boyunca, birçok CIO, işletmelerinin tüm kritik uygulamalar için kaynak kodunu geliştirmesi ve sahip olması gerektiğine inanıyordu. Günümüzde, BT ekipleri ciddi düzeyde yetersiz çalışan ve iş gereksinimlerini karşılayamayan CIO'lar alternatifler bulmak zorunda kalıyor. Acil iş ihtiyacı ile yönlendirilen ve modern bulut mimarisinin güvenliği ve güvenilirliği ile desteklenen daha fazla CIO, kaynak kodun özel platformlarda oluşturulmasına ve barındırılmasına izin veren hiçbir kod alternatifi düşünmemeye başladı.

Fotoğraf: Jason Alden / Bloomberg

Palantir sonunda halka açıldı

16 yaşında, 26 milyar dolar değerinde ve dünyadaki her türlü özel ve kamu kuruluşu tarafından yaygın olarak kullanılıyor, ancak binlerce işveren bir başlangıç ​​teknoloji tek boynuzlu at olarak sayılıyor, çünkü, büyük büyümenin öncülerinden biriydi, daha büyük yetiştirmek ve daha uzun süre özel kalmak. Aileen Lee Palantir'den bile bahsetti. “tek boynuzlu at” terimine ilham veren 39 örnekten biri Şimdi gizli ve bazen tartışmalı veri teknolojisi sağlayıcısı sonunda büyük likidite etkinliğine sahip olacak – ve IPO'ya gizli dosyalamayani mali durum hala gizli kalıyor.

Alex Wilhelm devam etti ve bağladı Extra Crunch için fonlama geçmişini birlikte ve Palantir bir tek boynuzlu at Platonik ideali gibi görünüyor. Düşündüğünüzden daha yaşlı, hiper bir geçmişe sahip, değerlemesi şirketlerin eskiden halka açıldığı noktanın çok ötesine geçti ve sadece son zamanlarda değerlemesinde büyüyor gibi görünüyor. ”

Ayrıca, son zamanlarda çok fazla baş gösteren tek boynuzlu atlardan biri gibi görünüyor. Kısa bir süre önce hükümetlerle büyük veri anlaşmaları yapmak ABD ordusu ve hükümetin diğer silahlarıyla uzun zamandır devam eden bir ilişki üzerine pandemik çalışmalar için. Limonata, Accolade ve diğer IPOing teknoloji şirketlerinde olduğu gibi son haftalarda kapsadık, muhtemelen olumlu bir iş döngüsünde ve halihazırda alıcı bir pazardan yararlanmak için hazırlanmıştır.

(Fotoğraf: White White / TechCrunch için Getty Images)

BLM'den anlamlı değişiklik

Bu hafta Extra Crunch için yapılan bir yatırım anketinde, Megan Rose Dickey, teknoloji endüstrisini ülke ve dünyayı daha temsili hale getirmeye yeni bir odaklanma gibi hissettiren şeyin ortasında, sekiz Siyah yatırımcı ile yatırım yaptı. İşte böyle Backstage Capital'den Arlan Hamilton yanıt verdi Megan, Black Lives Matter hareketinin son zamanlarda artan ilgisinden ne gibi bir değişikliğin gelebileceğini sorduğunda.

Ben şeylerin daha iyimser tarafında oluyorum. Yüzde yüz iyimser değilim, ama buna çok yakınım. Bence şu anda yadsınamaz bir çözüm var. Ben statükoya geri dönecek olsaydım, inanılmaz bir sürpriz olacağını düşünüyorum. Sanırım şok olmazdım maalesef şaşırırdım. Bu an patlak verirse ve değişiklik yaratmazsa yaptığımız işlerden herhangi birinin etkinliği hakkında bana duraklama olur. Bence bir değişim olacak. Bunu zaten hissedebiliyorum. Bu ülkeyi temsil eden daha fazla insanın ister işe alınarak ister saflardan alınarak ya da kendi fonlarını ve kendi fonlarımızı başlatarak kontroller yazacağını biliyorum. Sanırım yeterince temsil edilmeyen kuruculara akacak daha fazla sermaye var. Tek başına, bence, büyük bir değişim olacak.

TechCrunch Çevresi

Ekstra Crunch desteği Arjantin, Brezilya ve Meksika'ya genişliyor

TC Erken Aşamasına çevrimiçi katılmak için beş neden

James Alonso ve Adam Zagaris'ten Erken Sözleşmede ilk sözleşmelerinizi nasıl hazırlayacağınızı öğrenin

Kurumsal altyapınızı TechCrunch Erken Aşama'da Sam Pullara'dan nasıl yöneteceğinizi öğrenin

Kerry Washington 2020'yi bozmaya geliyor

Amazon’un Alexa başkanları Toni Reid ve Rohit Prasad bozuldu

Ade Ajao, Maryanna Saenko, Charles Hudson, Ulili Onovakpuri ve Melissa Bradley bozuldu

Minted’den Mariam Naficy, TechCrunch Erken Aşamasında bize katılacak

Hafta boyunca

TechCrunch

14 VC, COVID-19 ve Londra’nın teknoloji merkezi olarak geleceğini tartışıyor

COVID-19 salgını sırasındaki toplumsal ayaklanma yeni AI veri düzenlemelerine duyulan ihtiyacın altını çiziyor

PC sevkiyatları COVID-19 yakıtlı düşüşün ardından hafifçe toparlandı

İşte SBA'ın PPP parası aldığını söylediği teknoloji şirketlerinin listesi

Equity Pazartesi: Uber-Postmates açıklandı, üç fonlama turu ve anlatı yapımı

Düzenleyici barikatlar Kolombiya’nın teknoloji ve taşımacılık sektörlerini destekliyor

Ekstra Çatlama

Pandemi döneminde girişimciler SPAC'lara, kitle fonlaması ve doğrudan listelere yöneliyor

Dört görüş: edtech öğrenme şeklimizi değiştiriyor mu?

VC'ler kontrolleri uzaktan kesiyor, ancak anlaşma hacmi yavaşlıyor olabilir

GGV’den Jeff Richards: S Silikon Vadisi’nde 10 yıl önce sahip olmadığımız bir dayanıklılık seviyesi var ’

NYC girişimi ofisi yeniden açmaya hazırlanırken lojistik çok önemlidir

#EquityPod

Alex'ten:

Merhaba ve tekrar hoşgeldiniz Eşitlik, TechCrunch’ın başlıkların arkasındaki sayıları açtığımız risk sermayesi odaklı podcast.

Konuşmak için zamanımız olduğundan daha fazla yaraladık, ancak 34 dakikaya kadar olabildiğince paketledik. Yani, gemiye tırmanmak Danny, Natasha ve kendim başka bir Eşitlik dönemi için.

Konulara girmeden önce, Extra Crunch'a kaydolma ve biraz para biriktirmek istiyorsanız, “özsermaye” kodu arkadaşınızdır. Tamam, içine girelim:

Whew! Biraz eğlendik ve umarım faydalıydı. Sarılmak ve Pazartesi sohbet!

Hisse senetleri her Pazartesi sabah 7:00 PT ve Cuma 06:00 PT düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast'leri, bulutlu, Spotify ve tüm oyuncular.