Sonuncu Pt. 2 uygulamalı: Köpeği evcilleştiremezsiniz – ancak terör bekleyebilirsiniz

Sonuncu Pt. 2 uygulamalı: Köpeği evcilleştiremezsiniz - ancak terör bekleyebilirsiniz


12 Haziran tarihli incelememiz Sonuncu Pt. 2, Yaramaz Köpek bize PlayStation 4 oyunun küçük bir bölümünü açıklamak için yeşil ışık verdi. Söz konusu içerik, kampanyanın tamamında yaklaşık 12 saat süren 1,5 saatlik bir görevdir.

Birçok oyun için bu, taraftarların ne olacağına ilişkin beklentilerini belirlemenin önemsiz bir yolu olacaktır. Bir Halo oyununu düşünün, daha sonraki bir görevdeki ateşli çekim tüm oyunun temsilcisidir. Standart oyun önizleme şeyleri diyebilirsiniz.

Sonuncu Pt. 2 mutlaka bu tür bir video oyunu değildir. Yaramaz Köpek basın mensuplarını inanılmaz derecede yüksek bir gizlilik standardına sahip olduğu için bu önizlemeyi kullanmak zor, bu izlenimler makalesini yayınlayıp yayınlamayacağımı tartışmam için yeterli. Nihayetinde, bu oyun hakkında biraz ne diyebilirim ki olumsuz ve "izin verilen" içeriğin neden bu oyunla ilgili daha fazla şey paylaşmamı heyecanlandırdığını belirtmek istiyorum. Daha akıllı okuyucular, bu tek görev hakkında ne söylediğimi ve satırlar arasında okuduğumu çok iyi fark edebilirler. (Bu, spoilerden kaçınıyorsanız okumak için özellikle güvenli bir makaledir.)

Bu uyarılar akılda tutarak, çivili yarasanınızı alın ve yağmurlu Seattle'da benimle sürün.

Uyarılar: Birçok soru cevapsız kaldı (şimdilik)

Bu tek görev için spoyler kısıtlama listesi oldukça büyük. Önceki oyunun arkadaşı / kahramanı Ellie'nin bu görevdeki baş karakter olduğunu ve kıyamet sonrası Seattle'daki bir hastaneye sızmak için yalnız seyahat ettiğini söyleyebiliriz. Görevi Nora adında biriyle yüzleşmektir (bu karakteri bir TLOU2 tanıtım videosu).

Ellie Seattle'da ne yapıyor? Oraya nasıl gitti? Nora kim? Ellie onunla ne istiyor? Ellie, orijinal PlayStation 3 oyununun olaylarından bu yana geçen yıllarda neler yaptı? Seattle'da şu anda başka kimi tanıyor?

Sadece bu soruları cevaplamakla kalmaz, aynı zamanda Naughty Dog'un bu hikayeyi bu oyunun sınırları içinde nasıl anlattığını açıklayamam. İstiyorum ama yapamam.

Bunun yerine, oyunun planından büyük ölçüde boşaltılan ve bir oyunun başlamasından aylar önce "spoiler içermeyen" bir basın etkinliğinde bekleyebileceğiniz dikey oyun dilimi gibi oldukça dürüst bir görev tanımlayabilirim.

Seattle: Çok özgün, ORCA kartınızı kontrol edeceksiniz

Açıklayabileceğim ilk şey, görevin memleketim Seattle'ın nispeten doğru tasviri. Bir enfeksiyonun dünyayı ele geçirmesinden bu yıllar sonra, Seattle'ın şehir merkezi çekirdeği, Naughty Dog'un şirketin etkileyici yaprak oluşturma sistemini göstermek ve rotalarınızı organik olarak engellemek için kullandığı yerel, yerel yeşilliklerle doluydu. Bu, misyonun Paramount Tiyatrosu'nun başlangıç ​​noktası, Washington Eyalet Kongre Merkezi'nin daraltılmış bir versiyonu ve Pioneer Meydanı'nın arnavut kaldırımlı sokaklarına nihai bir yürüyüş de dahil olmak üzere günümüz Seattle yerlerinden sadece birkaç faks gördüğümüz anlamına geliyor.

Bu anlar ortaya çıktığında, Yaramaz Köpek, gerçek hayat topografisini ve ilginç oyun anlarını birleştirmede usta olduğunu kanıtlıyor. Kongre merkezinin, şişkin, dikdörtgen beton bloklarla dolu mimarisi, Ellie için tehlikeli bir sıçrama serisi haline geldi. Pioneer Meydanı'ndaki üzüm ve ağaçların aşırı büyümesi, daha büyük parklarından birini savaş tiyatrosunun ürpertici bir sahnesine dönüştürüyor.

Bu simge yapılar arasında, Ellie bu görevde çoğunlukla doğrusal bir şekilde ilerler, çünkü genellikle aldığı yol, altısında kaç tehlikeli kuvvetin gizlice kaçabileceğini sınırlamak için bir çeşit "arkamda bu kapı barikatı" içerir. Bunlar arasında: bir virüs tarafından geçilen ve zombi benzeri bir şekilde taklit edilen mutasyona uğramış insanlar; örgütlü bir milis olan Washington Kurtuluş Cephesine (hayatta kalan kısaltmaları WLF, kendilerini “kurt” demeye adapte eden) hayatta kalan insanlar; ve bu görevde ilk kez ortaya çıkan "Yara İzleri" olarak bilinen hayatta kalan gizemli bir birlik. Oyunun bu noktasında, Ellie bu organizasyonların itici ilkelerini tam olarak anlamıyor, ancak söz konusu misyon iki grup arasındaki gerginlikler hakkında çeşitli elle yazılmış notlar içeriyor – ve asla sevilmeyi hiç bulamamış trajik harfler içeriyor olanlar.

Görevin bazı bölümleri insan toplumunun hikayesini durma noktasına kadar korkunç bir şekilde anlatıyor. Zombilere karşı özellikle zorlu bir savaşta, Ellie, oyunun enfekte olduğu gelişmiş bir form tarafından işgal edilen terk edilmiş bir gazete bürosuna gizlice girmeli ve taramalıdır – hızlı bir şekilde hareket eden ve aptalca yerine Ellie'nin etrafında kaçmak ve üçgenlemek için bir canavar sınıfı titriyor veya doğrudan acele ediyor. Elektrik olmadan Ellie, kabinleri ve editörlerinin ofisleri dün sadece bir gün işten çıkarılmış gibi görünen bu ofis ortamında gezinmek için omuz fenerine ve loş ışığa güvenmelidir. Fotoğraf çerçeveleri, ödüller ve plaklar gazetenin tarihini anlatan duvarlarda soluk metin taramalarıyla birlikte her yerde bulunabilir.

Yeni bölgelerde tanıdık mücadele

Ellie'nin savaş cephaneliği orijinal oyundan çok fazla gelişmedi. Bu noktada TLOU2, Ellie'nin silah seçimi bir tabanca, bir tabanca, bir av tüfeği ve bir av tüfeği içerecek şekilde genişletildi ve ayrıca bir yay, üç tip bomba (yakınlık mayını, atılabilir "başak" topu, molotof kokteyli), atılabilir bir bludgeoning taşıyor uygulamak (tuğla veya şişe) ve zeminde bulabileceği herhangi bir yakın muharebe nesnesi (sopa, pala vb.).

İlk oyunda olduğu gibi, Ellie silaha özgü yükseltmelere "dişliler" harcamak için işçiliği tabloları bulabilirsiniz. Yine de kişisel becerilerini geliştirmek için "hap" harcayabilir, ancak yeni kategoride daha fazla yeni yükseltme seçeneği elde etse de, hepsi yeni "eğitim kılavuzları" tarafından desteklenmektedir. Oyunun gizlenmiş bir köşesinde bir el kitabı bulun ve yeni bir yetenek ağacına erişin; Onun avantajları ve meraklılarının kilidi açılmalıdır, bu yüzden kategorisinin diğer dört yükseltmesine hap harcayana kadar kullanışlı "gizli öldürmeler% 100 daha hızlıdır" yeteneğine erişemezsiniz. Oyunun bu noktasında, Ellie beş beceri ağacına erişebilir: hayatta kalma, işçilik, gizlilik, hassasiyet ve patlayıcılar.

Bu dişli ve hap para birimleri nispeten sınırlı olduğundan, TLOU2'nin görevleri (bu dahil), oyuncuları, terk edilmiş her binanın her köşesini daha fazla bulma umuduyla taramaya organik olarak itiyor. Binalar ayrıca sağlık kitleri, bombalar ve yeni bir tabanca-susturucu eklentisi gibi şeyleri beslemek için kullanılan cephane ve işçilik malzemeleri ile doludur. Bu savaşa özgü tüm malzemelere ihtiyacınız olup olmayacağı oyun tarzınıza ve seçtiğiniz zorluğa bağlıdır.

Durumda: Ellie'nin WLF ile güçlendirilmiş bir hastaneye ulaştığı bu görevin son kısmı, son hedefiniz olan ikinci katına birkaç yol içeriyor. "Normal" zorlukta, bu görevi iki şekilde denedim ve bunlardan biri şiddetli, ateşli bir patlama oldu. Normal zorluk, zamanın yaklaşık% 20'si gibi savaşabileceğiniz ve beş ana silahınız için cephaneniz bitmediğinden endişelenmeyecek kadar mühimmat toplayıcı içerir. Ancak zorluğu daha yükseğe çıkarın ve bu daha zor bir öneri haline gelir.

Hayır, köpeği evcilleştiremezsin

Diğer taktik yaklaşımım da, 270 derece arkasında sağlam duvarları ve geçmesi gereken üç kapak noktası olan güzel güçlendirilmiş bir kapak noktasına gizlice girmemi içeriyordu. Oraya vardığımda, düşmanları birer birer sıraya sokabildim ve iki sessiz silahımla havaya uçurabildim: susturulmuş bir tabanca ve bir yay. Ne zaman birini dışarı çıkarsam, başka bir düşman yeni ölü bedene doğru dolaştı, dehşet içinde mırıldanmaya başladı ve onları çıkarmaya yetecek kadar durdu. Ve her seferinde, yeni straggler yürüdü ve o kişinin adını korkuyla söyledi. (Görünüşe göre, Yaramaz Köpek ses aktörlerinin ton Rastgele çevrilecek isimler.)

Böylece, korkarım ki bunu rapor etmeliyim TLOU2 en azından belirli savaş senaryolarında, gizli savaş senaryoları aracılığıyla "peynir" yapmanın ne kadar kolay olduğunu sihirli bir şekilde çözmez. Terk edilmiş bir gazete ofisinde yukarıda bahsedilen zombi savaşı, aşırı büyümüş bir Pioneer Meydanı'ndaki Scar savaşçılarına karşı ilk büyük savaşınız gibi daha tatmin edici ve dehşet verici bir sıraya bir örnektir. İkincisi, bu birliklerin yay ve oklarıyla sizi rahatsız etmek için yanlarını ve dairelerini görür. Hastane misyonu, en azından, oyunun yeni köpek avcılığı sistemini kullanıyor, burada insanlar yanlarında bir köpek olan bir bölgeyi devriye gezecekler – ve bu da Ellie'nin "duyu" sistemine kokusunu iz olarak göstermek için yeni bir unsur ekliyor en son adımları. Dikkatsizce bir köpeğin yanına gizlice girerseniz, bu hızla yukarı kalkacak, havlayacak ve pozisyonunuza inanılmaz hızlı bir şekilde geçecektir.

Oyunun bu noktasında, köpeklerle bir tehdit olarak baş etmenin en iyi yolunu buldum: sahiplerini bir ok veya susturulmuş kurşunla uzaktan öldürmek. Ancak dikkatli olun: bu oldukça dağınık bir şekilde oynar. Bu taktik, köpekleri, eski ustalarının yanlarından tamamen karışıklık içinde toplanıp sızlanmaya başladıkları için sürekli olarak izlerini durdurur. Öte yandan, bir köpeği öldürmek, sahibinin köpeğin ismini bağırmasını sağlar ve daha fazla milis üyesini ateşin geldiği yere yönlendirir. Öyle ya da böyle, TLOU2'nin köpekleri hayatta kalmak için çok agresif. Onlara bir muamele alamaz veya kendi tarafınıza katılmaya ikna edemezsiniz. Oyun sizi sanal insanları öldürmek üzere sanal av köpeklerini öldürmeye zorluyor.

İlginçtir ki, Naughty Dog'un önizleme anlaşması daha önce görmüş olabileceğiniz belirli bir savaş hakkında konuşmamızı sağlıyor: aşağıda yerleştirdiğim "otopark" dizisi.

Sonuncu Pt. 2, E3 2018 ortaya çıkıyor. Makalede belirtilen içeriği görmek için 5:35 işaretine atlayın.

Bu videoyu gömdüm, çünkü burada gördüğünüz şey son oyunda yaşadığım adım adım. Bir savaştaki bağlamsal anlar, bir araba gibi yakındaki nesnelere çok iyi itilebileceğiniz anlamına gelir, çünkü düşmanlar sizi boğmaya çalışır. Yakın dövüş sistemi, animasyonları çoğunlukla pürüzsüz, dramatik bir şekilde (elbette istisnalar hariç) akan pürüzsüz bir "L1 to dodge" sistemini içerir. Omzuna veya göğsüne bir ok almak, oku çekinceye kadar kanamanızı sağlayacaktır. Bir savaştaki kamera açısı tavaları bu dramatik ve profesyonel görünüyor. Ve ölümcül darbeler ve düşmanlara yönelik kesintiler gerçekten deneyimlemek için bu cesaret kırıcı.

Ne zaman Ars 2018'de bu açıklamayı bildirdi, Bu dizinin ne kadar sahte olduğunu merak ettim. Yukarıdaki videoda birkaç dakika, özellikle ölü bir vücudu tekmeleyen bir milis üyesi asla oynamaz. Diğerleri, gerçek diziyi yapmak için yeniden karıştırılır Daha dramatik. Aksi takdirde yasaldır. Tetiğin üstünde bir parmak ile bir arabanın altında saklanıyor; aynı anda birden fazla yakın dövüş düşmanıyla mücadele etmek; elektrik sonrası dünyada organik olarak aydınlatılmış ortamlarda faaliyet gösteriyor: hepsi son oyunda.

Konuşmama izin verilen hastane ile ilgili misyonu düşündüğümde geri dönme hissine geri dönüyorum. TLOU2savaşı orijinal oyuna kıyasla mekanik bir devrim değil. Bunun yerine, iyi huylu acımasız macera türünde gördüğüm en unutulmaz savaş anlarından bazılarını sunan göz alıcı sürprizler ve sinematik dokunuşlarla düzeltildi. Naughty Dog'un eksiksiz paketine nasıl uyduğuna dair görüşlerimizin, özellik uzunluğundaki incelememiz 12 Haziran'da yayınlanana kadar beklemesi gerekecek.

Sony Interactive Entertainment / Naughty Dog tarafından eklenen resim