Kartlı Kilit Sistemleri

kartlı kilit sistemleri, kartlı kilit sistemi

Kartlı kilit sistemleri genellikle mifare kart dediğimiz (akıllı kart, çalışması için yaklaştırmanın yeterli olduğu, birden fazla uygulama bilgisi barındırabilen) kartlarla çalışan, kartı gösterdiğinizde size verilen yetki dahilinde kapının açılmasını sağlayan kilit sistemleridir.

Kartlı kilitler; duvar tipi ve kapı üzeri olmak üzere iki çeşittir.

Duvar tipi kartlı kilit sistemleri daha ziyade online ( anında veri akışı sağlayabilen) olarak çalışır, kurulumu yapılacak kapının kilit karşılığına elektromanyetik bir kilit bağlanır, sistemde kablolama ve elektrik enerjisine ihtiyaç duyulur. Duvardaki kart okuyucuya kartı okuttuğunuzda kilit karşılığı tetiklenerek kapının açılmasını sağlar.

Kapı üzeri kartlı kilitler genellikle otel oda kapılarında kullanılırlar. Bu otel tipi kartlı kilitlerde her hangi bir kablolama altyapısına gerek yoktur, kilitler kalem pillerle çalışır. Resepsiyona kurulacak yönetim yazılımı ile resepsiyon üzerinden misafir kartları yapılır. Misafir kendisine tahsis edilen odaya giderek kartını kapıya yaklaştırması yeterlidir.

Otel kapı kilitleri anında veri akışı sağlamazlar fakat oda kapısındaki giriş hareketleri gerekli olduğunda el terminali cihazı ile son bir kaç aya ait giriş kayıtları incelenebilir.

Tek kart uygulamalarına uyumlu, 40 aya varan pil ömrüne sahip üstün nitelikli kartlı kilit sistemlerimizi sitemizden inceleyebilir veya detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kaynak: www.otelsistemleri.com