Elon Musk: Tesla Cybertruck küçülmüyor


Sonraki gün ve haftalarda Tesla CEO Elon Musk, soğuk haddelenmiş çelikten yapılan kıyamet sonrası ilham veren bir araç olan cybertruck'u piyasaya sürdükten sonra daha küçük olup olmayacağı konusunda çok fazla spekülasyon yaptı.

Cybertruck'un üretimi hala uzun bir yol. Tamamen elektrikli kamyonu inşa edecek bir fabrika bile yok. Ancak Musk Cumartesi günü büyüklüğünde bazı açıklamalar yaptı. Bir tweet'te, Musk “Dün gece Franz ile tasarımı gözden geçirdi. % 3 daha küçük bile çok küçük. Hemen hemen aynı boyutta olacak. Muhtemelen bir noktada daha küçük, sıkı bir dünya kamyonu yapacağız. ” (Musk, Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen'den bahsediyordu ve Musk’ın “sıkı” kamyon değil “hafif” yazmak anlamına geldiğini varsayıyoruz.)

Değişikliğin not edilmesi önemlidir, çünkü Jay Leno'ya, aracın yaklaşan bir bölümünü tanıtan bir teaser videosuna göre aracın% 5 çok büyük olduğunu söyledi. Jay Leno’nun Garajı CNBC Çarşamba günü yayınlanacak. Leno, “Tüm oranları alıp% 5 oranında düşürürsek” dedi ve daha sonra “normal bir garaja sığması gerekiyor” dedi.

Musk daha önce şirketin muhtemelen siber darbenin genişliğini bir inç azaltabileceğini ve “belki fayda veya estetiği kaybetmeden uzunluğu 6 artı inç azaltabileceğini” söylemişti.

Tesla, aracın boyutlarını paylaşmadı. Ve TechCrunch açılışta bir ölçüm bandı getiremedi. (Ders öğrenildi).

Geçtiğimiz iki ay içinde Musk, Twitter üzerinden siber saldırı hakkında birkaç güncelleme daha yaptı ve şirketin daha iyi arazi sürüşü için dinamik havalı süspansiyon seyahatini artırdığını ve “bir süre yüzecek” iddiasını belirtti. daha fazla açıklayın.

Tesla, siber saldırının üç çeşidini sunacağını söyledi. En ucuz versiyon, tek motorlu ve arkadan çekişli model, 39.900 $ 'a mal olacak, web sitesindeki özelliklere göre 7.500 pound ve 250 milden fazla menzil çekme kapasitesine sahip olacak. Orta versiyon, çift motorlu dört tekerlekten çekişli olacak, 10.000 pound'dan fazla bir çekme kapasitesine sahip olacak ve tek bir şarjla 300 milden fazla seyahat edebilecek. Çift motorlu AWD modelinin fiyatı 49.900 $.

Üçüncü versiyonda üç elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş, 14.000 pound'luk bir çekme kapasitesi ve 500 kilometreden fazla akü aralığı olacak. “Tri motor” olarak bilinen bu sürümün fiyatı 69.900 $.