2015 ilk çıkışından önce, Atlassian’ın halka arz güvertesi finansal bir roketçiliği detaylandırdı


TechCrunch son zamanlarda Atlassian’ın halka arz güvertesine girdim, şirketin belgeyi nasıl hazırladığını ve yola nasıl götürdüğünü ayrıntılı olarak açıkladı. Zaman ayırmaya değer. Oku onu.

Onun her zaman ilginç bir şirketin halka arz belgelerini ve destelerini çıkış yaptıktan sonra incelemek için, geçen zamanın yararıyla çok şey öğrenebiliriz. Bu özellikle hisse fiyatının 2015 halka arzından bu yana çoğaldığını gören Atlassian için geçerlidir; aykırı değerler her zaman yaya sonuçlarından daha ilginçtir ve Atlassian en Halka arz dönemi malzemeleri büyüleyici.

Bu tamamlayıcı gönderide, firmanın halka arz güvertesine dalmaya devam ediyoruz, bu sefer belgeyi finansal bir perspektiften ayrıştırıyoruz. Ron birinci şahıs hikayesini ve bağlamını aldı; burada, şirketin halka arzı sırasında şirketin büyümesi ve kârının ne kadar iyi hazırlandığına odaklanarak şirketin raporlanan finansal sonuçlarını inceleyeceğiz.

Bu girişin uzun süre okunan bölgeye kaymasını önlemek için, TechCrunch'ın incelediği gibi göze çarpan firmanın güvertesindeki üç finansal unsura odaklanacağız: Şirketin verimli büyüme tarihi, müşteri sadakati ve ilgi çekici maliyet yapısı. Her yön diğerleriyle ilgilidir, ancak üç temamız Atlassian'ın halka açıldığından beri sahip olduğu değerleme takdirini neden yönettiğini anlamamıza yardımcı olacaktır.

Nereye bakacağınızı biliyorsanız, halka arz sırasında daha sonraki başarısını görebilirsiniz.

Geniş vuruşlar

Özellikleri incelemeden önce, kendimizi topraklayalım.

Atlassian’ın güvertesi hızla büyüyen bir yazılım işini detaylandırdı. 2013 mali yılında şirket 149 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam 2014 yılında 215 milyon dolara yükseldi ve 2015 mali yılında toplam 320 milyon dolar gelir gördü.

Bu gelir artışı, müşteri büyümesi üzerine inşa edilmiştir; Atlassian, güvertesinde 2010 mali yılı ile 2015 mali yılı arasında müşteri tabanını yıllık% 34 bileşik büyüme oranıyla büyüttüğünü belirtti. Fena değil.

Bu nedenle, yüksek büyüme gösteren bir yazılım işinin farklı bölümlerini inceliyoruz. Bununla spesifikleşelim.

Verimli büyüme